Ara

Vişneli Dondurma Tarifi

Vişneli Dondurma Tarifi, Vişneli Dondurma Nasıl Yapılır? Vişneli dondurma tarifi için biraz vişne ve 1 – 2 malzeme yeterli olacaktır. Vişneli dondurma tarifi nasıl yapılır işte hemen aşağıda.

Vişneli Dondurma Nasıl Yapılır?


Vişne kekreli ve buruk tadıyla çok farklı bir lezzet yaratır dondurmalarla ağızlarda. Dondurma tarifleri arasında en güzel renge sahip olan bu meyve idrar söktürücü ve kan yapıcı özelliklere de sahiptir aynı zamanda. Vişneli dondurma tarifi için biraz vişne ve 1 – 2 malzeme yeterli olacaktır. Vişneli dondurma tarifi nasıl yapılır işte hemen aşağıda.

Malzemeler:

Yarım kilo vişne
4 bardak şeker
3 adet yumurta akı


Vişneli Dondurma Yapılışı:


Öncelikle işin en zor olan kısmından başlıyoruz ve vişneleri bir güzel çekirdeklerinden ayıklıyoruz. Sonrasında da çekirdeklerinden arındırdığımız vişne posasını tel süzgeçte  üzerine bastırak, eze eze bir güzel süzgeçten geçiriyoruz. Alta geçen vişne püresini ve suyunu atmıyoruz ayırıyoruz. Üstte kalan kabuk parçalarını da atıyoruz. Şimdi vişne sulu püreyi şeker ve yumurta akları ile iyice çırpıyoruz. Tamamen homojen bir kıvam elde ettiğimizde dondurma kalıbımıza alarak dondurucuya atıyoruz. Ara ara dışarı alıp karıştırıyoruz. Tam olarak donduğunda dondurmanız yenmeye hazır olmuş demektir. Ek bir fikir olarak ilk etapta vişneleri süzgeçten geçirmek çok zor gelirse şayet, vişneleri robotta çekerek de sonra süzebilir ve diğer malzemelerle sonrasında karıştırabilirsiniz. Bu şekliyle işleminiz daha kolay ve kısa süreli olabilecektir. Vişne meyvesi çikolata ile çok uyumlu olabilen bir meyve olduğundan üzerinde çikolata sos da kullanılabilir. İşte size son derece iştah açıcı ve vitamin kaynağı olacak olan harika bir vişneli dondurma tarifi.

Dondurma Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler