Ara

Çilekli Dondurma Tarifi

Çilekli Dondurma Tarifi, Çilekli Dondurma Nasıl Yapılır? Dondurma tariflerinden en çok sevileni belki de çilekli dondurmalardır. Bakalım çilekli dondurma nasıl yapılır hep birlikte bir göz atalım.

Çilekli Dondurma Nasıl Yapılır?


Dondurma tariflerinden en çok sevileni belki de çilekli dondurmalardır. Özellikle çocuklar tarafından çok sevilen bu dondurmalar yazın sıklıkla tüketilen tatlı gıdalardandır. Çilekli dondurma tarifi konusunda internette bir sürü tarif bulabilirsiniz. Fakat birde bizim çilekli dondurma tarifini deneyin deriz. Bakalım çilekli dondurma nasıl yapılır hep birlikte bir göz atalım.

Malzemeler:

Yarım kilo hormonsuz çilek (çok büyük olanlardan tercih edilmemeli)
1 bardak toz şeker
1 bardak su
1 adet limon
1 adet yumurta beyazı

Çilekli Dondurma Yapılışı:


Öncelikle çilekleri yıkayıp bir güzel süzülmeye bırakıyoruz. Sonrasında tel süzgeçte ezerek posalarından ayırıyoruz. Üzerine de 1 limonun suyunu sıkarak katıyoruz. Öte yandan kaynar  suda  1 bardak  toz şekeri bir taşım süresince kaynatıyoruz. Diğer tarafta bir yumurta beyazını da mikserle çırparak kar yapıyoruz. Sonrasında soğumuş şekerli suyu, limonlu çilek suyunu, karılmış yumurta beyazını yavaş yavaş tahta bir kaşıkla birbirine yedirerek karıştırıyoruz ve buzlukta donmaya bırakıyoruz.
Diğer bir çilekli dondurma tarifi de şöyle.  Bir paket krem şantiyle 1 bardak sütü çırpıyoruz. Öte yanda yıkadığımız ve süzdüğümüz yarım kilo çileğe bir çay fincanı kadar da şeker ekleyerek parçalayıcı robotta çekiyoruz. Hem şekerli çilek karışımını hem de şanti karışımını birbirine katarak bir gece boyunca buzlukta bekletiyoruz.  Donan dondurmanızı ertesi gün afiyetle yiyebilirsiniz. Üzerine fındık, fıstık ya da badem parçalarıyla harika gidecektir. İşte size ve çocuklarınıza harika bir çilekli dondurma tarifi daha.

Dondurma Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler