Ara

İncir Reçelli Çörek Tarifi

İncir Reçelli Çörek Tarifi, İncir Reçelli Çörek Nasıl Yapılır? Çay saatlerinin en güzel menüleri arasında yer almaktadır. İncir reçelli çörek nasıl yapılır? Çöreğimiz mayalı hamur ile yapılır. Tarifi şöyledir:

İncir Reçelli Çörek Nasıl Yapılır?


Akşamüstleri çayın yanında yenebilecek en mükemmel yiyecekler, çörek tarifleri ile yapılan hamur işleridir. Bunlardan birisi olan incir reçelli çörek tarifi, çay saatlerinin en güzel menüleri arasında yer almaktadır. İncir reçelli çörek nasıl yapılır? Çöreğimiz mayalı hamur ile yapılır. Tarifi şöyledir:

İncir Reçelli Çörek İçin Malzemeler:

20 incir tanesi (reçel olarak)
Yaş maya(30 gr)
1 bardak sıcak süt
5 bardak un(gerekirse ilave yapılacak)
1 bardak şeker
Margarin(100gr)
2 yumurta
Bir çimdik tuz
1 limon(kabukları rendelenecek)
Üzerine serpilmesi için pudra şekeri ve margarin


İncir Reçelli Çöreğin Yapılışı:


Sütümüze mayayı katıyoruz. İçerisine şekerimizi de ilave ediyoruz. Kabardıktan sonra 5 bardak un, 100 gr margarin, 2 yumurta ve tuzu mayalı sütün içerisine katıyoruz. Rendelediğimiz limon kabuklarını da içerisine koyuyoruz. Hamuru iyice yoğuruyoruz. Gerekirse un ilavesi yapabiliriz. Güzelce yoğurduğumuz hamurumuzu mayalanması için üzerini örterek bekletiyoruz. Hamur iki katına ulaştığı zaman limon büyüklüğünde parçalar kopararak yuvarlıyoruz. Elimizde ya da tezgahta açtığımız hamurun içlerine, kenara ayırdığımız incir reçeli tanelerinden koyuyoruz. Elimizde bulunan hamuru hiç açık yeri kalmayacak şekilde kapatıyoruz. Ters çeviriyoruz. Hamurları fırın tepsisine diziyoruz. Üzerlerine birer parça margarin koyuyoruz. Fırınımızı 200 derecede ısıtıyoruz. Isınan fırına hamurlarımızı koyarak pembeleşince alıyoruz. Çıkardıktan sonra sıcakken pudra şekeri serpiyoruz. Bu şekilde hazırladığımız incir reçelli çörek tarifi de uygulanmış oluyor.

Çörek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler