Yoldan En Güzel Geçen Kişi Hikayesi

Yoldan En Güzel Geçen Kişi Hikayesi,En güzel hikayeler,yeni hikayeler,makaleler,öyküler,yaşanmış hikayeler, denemeler,çocuklara masallar,ünlü yazarlardan aşk ve ilişkiler üzerine yazılar,sevgi hikayeleri,ayrılık,dostluk hikayeleri,ünlü yazarların öyküleri
Yoldan En Güzel Geçen Kişi
Tweet Paylaş Plus Pinterest
Bir kral halkı için geniş bir yol yaptırmaya karar verdi. Yapımı tamamlanan yolu halka açmadan önce, bir yarışma düzenlemeye karar verdi.
 
İsteyenin bu yarışmaya katılabileceğini ilan ettiren kral, yoldan en güzel geçecek kişiyi belirleyeceğini söyledi.
 
Yarışma günü, insanlar akın ettiler.
 
Bazıları en güzel arabalarını,
bazıları en güzel elbiselerini getirmişti: kadınlardan kimileri saçlarını en güzel biçimde yaptırmıştı, kimi de yanlarında en güzel yiyecekleri getirmişti.
 
Gençlerden bazıları spor kıyafetler içinde yol boyunca koşmaya hazırlanıyordu.
 
Nihayet, tüm Gün insanlar yoldan geçtiler, fakat yolu kat edip tekrar kralın yanına döndüklerinde hepsi aynı şikayette bulundu:
 
Yolun bir yerinde büyükçe bir taş ve moloz yığını vardı ve bu moloz yığını yolculuğu zorlaştırıyordu.
 
Günün sonunda yalnız bir yolcu da bitiş çizgisine yorgun argın ulaştı. Üstü başı toz Toprak içindeydi, ama krala büyük bir saygıyla yönelerek elindeki Altın kesesini uzattı:
 
“Yolculuğum sırasında, yolu tıkayan tas ve moloz yığınını kaldırmak için durmuştum. Bu Altın kesesini onun altında buldum. Bu Altınlar size ait olmalı.”
 
Kral gülümseyerek cevap verdi:
 
“O altınlar sana ait delikanlı.”
 
“Hayır, benim değil. Benim hiçbir zaman o kadar çok param olmadı.”
 
“Evet” dedi kral. “Bu Altınları sen kazandın, zira yarışmanın galibi sensin. Yoldan en güzel geçen kişi sensin. Çünkü, yoldan en güzel geçen kişi, ardından gelenler için yoldaki engelleri kaldıran kişidir ! “

Rastgele Hikayeler

Yeni Hikayeler

Metin Reklamları