Enstrümantal Aşk Hikayesi

Enstrümantal Aşk
Tweet Paylaş Plus Pinterest
Aşk suskunluğumdu benim!
Kendime ırak bir kentten çok sesli bir ağırlama içten bir ikrarın yetmeyen teşekkürlü karşılığı. Oysa sunulan hayattı yazgısında deli kız oyası. Deliksiz uyuyacağım geç kal bu gece.
 
Aşk yanımdı benim!
Kelimesiz hecesiz ama ağlamaklı... Yerlerde sürünen gözyaşlarımda yalnız olmamanın iması!
Acele etme bu gece. Tam vaktinde gelişinden değil mi öncemizdeki aşklar?
.
Aşk vurgunumdu benim!
Yaralı ama kansız... Acılı ama feryatsız… Ağlayan keman sızlanan kaval… Beklenmedik ihanetti buluşmamız. Yıllardır vardı ve çok az yakardı. Şimdi burada sahibinden uzak…
 
Aşk yazımdı benim!
Aşk yazdığımdı okuduğundu. Bu geceyi geç ömrümden. Bu gece geç bir vakit ömrümde. Oturduğum masada şaraplık bir tat tütünde tutuksuz bir nefes. Yetişme bana geç kal! Erkenciliğin değil miydi bize koca bir geleceği geciktiren?
 
Aşk heyecanımdı benim!
Vursalar ölmezdim o heyecandaki kadar. Sevseler mutlu olmazdım o titremedeki kadar. Voltalar uzuyordu ayağımda. Zaman uzuyordu. Sancı sığmıyordu bedenime. Delilikti serserilikti güzeldi…
 
Aşk itirafımdı benim!
Okunan dinlenen ama bilinmeyen... Söylesem dilimde kekremsi bir tat bırakırdı. Sustum dilimle geldi bütün belalar… Dili belası sayfalarımın övgüleri asılı kaldı aklında. Şımarıklığım korkun oldu usluluğum hayalin! Değişemedim onca değişimde onca yenilikte… Buydum ben bulduğun gibi. Koruduğum aslındı kaybettiğim aslım!
 
Buydu galiba aşk!
En can alıcı noktada bir İstanbul kaçağı birçok A’lı kent kaçamağı bir gözyaşı bozgunu bir kavuşma bir ayrılık ve bin ölüm… Sayısız dirilişte aynı yemin! Döndüğüm sözümde hayâsız yalan. Tek varlığım ve tek yokluğum… Yaram ve merhemim… Kazanmadığım ama hep kaybettiğim. Evet buydu aşk!
 
Aşk yasağımdı benim!
Uzaklığını ölçtüğüm bir şarkı tınısını mırıldandığımda anlamı beynime oturan bir müzik. Tuzağı yoktu arada. Geçit veren dağlar ayağa dolanmayan yollar ve aşıldıkça genişleyen bereketinde güneş kavrukluğu ovalar… Geç kal bu gece zamancılığın değil miydi bizi bekleten duvar önü ameleliliğinde?
 
Aşk çözümümdü benim!
Düğümlerin çıkmazından elime düşen tek bir seni seviyorum’du. Gelişemedik uluorta. Durduk bulanıklığımızda; durulmadık durgunluğumuzda. Çarptık düştük… Ayağa kalktık yardımsız. Seni seviyorum’du her şeyin en baştaki sonu. Söyledik duyduk yeniden düştük ve kalkamadık yardımlı. Gelmedi acil adamlar. Sen yine de bu gece gelirken yolu uzat ve getirme yanında başka yarınlarını.
 
Aşk engelimdi benim!
Burkulan yanıma yerleşen yalnızlığına eş diğer yanımda onmaz bir gelecek…
Artık bir gece bu karanlık! Gelme kendim kendimi avuttum!
 
 
Kahraman Tazeoğlu'nun "Susacak Var" adlı kitabından

Rastgele Hikayeler

Yeni Hikayeler

Metin Reklamları