Dilekler Hikayesi

Dilekler
Tweet Paylaş Plus Pinterest
Gürültü ve karmaşa arasında sakince yürü ve sükûnette ne kadar huzur bulunabileceğini hatırla,
 
Mümkün olduğunca, teslimiyet göstermeden, herkesle iyi geçin.
 
Hakikatlerini sakince ve açıkça dile getir ve başkalarını da dinle, hatta alık ve cahilleri bile; onların da kendilerince bir öyküleri vardır.
 
Gürültücü ve agresif olanlardan uzak dur. Onlar ruhun cenderesidir.
 
Eğer kendini başkalarıyla mukayese edersen kendini boşlukta ya da acı içinde hissedebilirsin; çünkü daima senden daha büyük veya daha küçük kişiler olacaktır.
 
Başarılarından olduğu kadar, tasavvurlarından da zevk al.
 
Kendi mesleğine ilgi göster. Ne kadar mütevazı de olsa, o zamanın değişen yazgısında sahip olabileceğin en iyi servettir.
 
İş hayatında tedbirde kusur etme zira dünya hilekârlıklarla doludur. Ama bu da seni var olan erdemlere karşı körleştirmesin.
 
Birçok kimse yüksek idealler uğruna çaba harcar ve hayat kahramanlıklarla doludur.
 
Kendin ol! Özellikle, yapmacıktan şefkat gösterme. Ne de sevgi hakkında alaycı ol. Çünkü o bütün kuraklığına ve hayal kırıklıklarına rağmen her zaman yeşil kalmayı başaran otlar gibidir.
 
Gençlikte edindiğin bazı eğilimlerinden zarafetle vazgeçerek yılların verdiği tecrübeleri olduğu gibi kabullen. Ani bir felakete karşı seni koruması için ruhunu güçlendir fakat hayallerle de kendini huzursuz etme.
 
Korkuların çoğu yalnızlık ve aşırı yorgunluktan doğar.
 
Sağlam bir disiplinden öte, kendine karşı müşfik ol.
 
Sen evrenin bir çocuğusun. En az ağaçlar ve yıldızlar kadar senin de burada olmaya hakkın var. Senin için aşikâr olsa da, olmasa da şüphesiz ki evren gerektiğince seni bağrına basmayacaktır.
 
Tanrı ile barış içinde ol. Onu nasıl tasavvur ediyorsan et ama çabaların ve arzuların ne olursa olsun, hayatın gürültülü karmaşasında ruhunla barışı koru. Bütün ikiyüzlülüğüne, zevksizliğine ve kırık hayallerine rağmen, dünya yine de güzeldir.
 
Dikkatli ol! Mutlu olmak için çaba göster...

Rastgele Hikayeler

Yeni Hikayeler

Metin Reklamları