Bir Hikayem Var Hikayesi

Bir hikayem var, anlatınca ve yaşayınca büyüsünü kaybeden, neresinden bakarsan bak artık yolları sadece boşluğa çıkan, yoran, anlamsızlaştıran, ağlatan, ağlayan, kanayan, susan
Bir Hikayem Var
Tweet Paylaş Plus Pinterest
Bir hikayem var, anlatınca ve yaşayınca büyüsünü kaybeden, neresinden bakarsan bak artık yolları sadece boşluğa çıkan, yoran, anlamsızlaştıran, ağlatan, ağlayan, kanayan, susan..
Tıpkı ben.. Tıpkı artık susmayı yeğlemem gibi..Tıpkı ölmeyi düşlemem gibi..Gerçekleşmeyen vaatler gibi...Kendi pimini çekerken sözcükler patlasın dudaklarımızda.Ayrılıksa sonumuz infazı olsun yüreklerimizin.
 
Sonrası haram kılınmış bir yaşam..Sonrası yitik sevdaların enkazı...Mor bir dağ olur sevdamız, alır yüreğimi bu dağa vururum, bir nehirde birleşince ellerimiz,orda dururum,orda durdururum zamanı.Ve bende susarsam,suskun yaşansın her şey. Tıpkı sensiz geçen geceler gibi. Kendiliğinden olsun her şey. Tıpkı suyun yatağını buluşu gibi..Susar sigara içerim, susar geceye içerlerim.Hepsi için korkularım ve kuyularım gizli..
 
Benim için çok ama çok gecikildiğini anladığım günlerdeyim şimdi..Çabuk mu büyüdük dersin? Bak nasıl eskiyor her şey, geçmiş zaman benden sonra da ağladı mı,ben perişanken mutlu olabildin mi?    Bilmiyorum..bakışlarımdaki yaşam izleri kayıp, sözcüklerim çaresiz, anlatışlarıma vicdansız... Görebilse birileri.. Cömert geceler hala karanlık bak..Kaybolmuş bir anahtar, kovalanmayan bir firari gibiyim. Konuş deseler dile gelmem, düş olsam düşemem hayatın içine.. Dudaklarımda istem dışı bir hüzün, az sonra hıçkırıklara boğulacağımın ispatı.
 
Yanmış bir apartman yıkıntısı, yada terkedilmiş bir kasaba ıssızlığındayım belli belirsiz..Uçurumun ucundayım şimdi, aşağısı ölüm, arkama dönüp bakmaya mecalim yok.. Gece umarsız, yoksa sabah mı demeliydim.. Bıraksana yakamı hayat..!
Sensiz olmasa da, acılarım yüreğimin bir köşesinde pusu kursa da, suskunum...ben sana ne yaptım..? Ben de içimde seni hep özlemenin telaşı ve yokluğunda payıma düşenlerle, vurdum kendimi hayata, ya da hayat beni vurdu sırtımdan...Sen mesela.. Niye geldin hayatıma? Ve neden böyle çıkıvermek...
 
Neden sürekli ezdin beni... Sana hiç ihtiyacım olmadı ki benim, süründüm yeri gelince evet ama başım dikti farkında mısın? Sen ki bana düşman, sen ki bana hasret, sen ki sensizsin artık... Siyahların hükmü geçiyor şimdi, sana koşmaya can atan tüm üç noktalarda... Gelmeni dilemediğim her duada hala yoksun ki... Bu benim kavgam yorgunum yoruldum... Bir gün yetişemezsen varlığıma bir gün işitemezsen seslenişimi... Bil ki ben... Bil ki ben... Seni... Yokluğumda bile... Sen yokluğumu hisseder misin?
 
Sevemiyorum işte olmadığın saniyeleri dahi... Bu yüzden yok olmayı isteyişim...

Rastgele Hikayeler

Yeni Hikayeler

Metin Reklamları