Azrail Araya Girdi Hikayesi

Azrail Araya Girdi Hikayesi - Dini Hikayeler,Ben hemen canımı verecektim ama araya Azrail girdi. Halbuki ateşe atılırken Cebrail gelmiş, "Ey Halil, benden bir şey iste" demişti. O zaman ben Cebraile bakmadım ben. Çünkü yolumu kesiyor, beni Rabbimden alıko
Azrail Araya Girdi
Tweet Paylaş Plus Pinterest
Azrail Araya Girdi
 

Azrail anını almaya geldiğinde Hz.İbrahim, canını kolay teslim etmez. Azrail'e:
 
- Yürü git, Sultana arzet, halilinden can istemesin artık, der.
 
Yüce Allah buyurur ki:
 
"Eğer Halil'imsen haliline canını feda et! Halbuki sen canını vermemeye uğraşıyorsun. Başka  kim böyle dostundan canını esirger?"
 
Yanında bulunanlardan biriside Hz.İbrahim'e
 
-Ey alemin nuru, neden Azrail'e can vermiyorsun? Aşıklar bu yola canlarını koyarlar; sen ise bir canını esirgiyorsun diyiince:
 
Halillullah derki.
 http://www.sendeyim.com/hikayeler
- Ben hemen canımı verecektim ama araya Azrail girdi. Halbuki ateşe atılırken Cebrail gelmiş, "Ey Halil, benden bir şey iste" demişti. O zaman ben Cebraile bakmadım ben. Çünkü yolumu kesiyor, beni Rabbimden alıkoyuyordu. Cebrail'e bile baş eğmemişken ben, nasıl olur da Azrail'e can veriririm?
 
Allah'tan "Canını feda et" sesini duymadıkça can veremem ben. Fakat O can vermemi emrederse, bütün can ülkesi yarım arpa bile etmez bence. O emretmedikçe iki alemde de canımı başka birisine teslim edemem ben. Diyeceğim bundan ibaret.
Kaynak: Mantıku't - Tayr, Feridüddin Attar

Rastgele Hikayeler

Yeni Hikayeler

Metin Reklamları