Ara

Zeytinyağlı Yer Elması Tarifi

Zeytinyağlı Yer Elması Tarifi, Zeytinyağlı yer elması nasıl yapılır diye merak eden kişiler akıllarına takılan bütün soruların yanıtlarını bu tarif içerisinde bulabilirler.

Zeytinyağlı Yer Elması Nasıl Yapılır?


Yerelması hem faydalı hem de yapımı çok kolay olmasına rağmen ülkemizde çok popüler bir yemek haline gelmeyi başaramamıştır. Zeytinyağlı tarifler dendiği zaman bu tarifi akla getirmek bir derece zor olmaktadır. Zeytinyağlı yer elması nasıl yapılır diye merak eden kişiler akıllarına takılan bütün soruların yanıtlarını bu tarif içerisinde bulabilirler. Zeytinyağlı yer elması tarifi çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilebilir ve sofralara layık hale gelebilir.

Malzemeler:

Yerelması (Yarım kilo)
Havuç (2-3 adet)
Patates (1 adet)
Kuru soğan (2 Adet)
Portakal (2 adet)
Limon (1 adet)
Zeytinyağı (1 çay bardağı kadar)


Zeytinyağlı Yer Elması Yapılışı:


Yerelması yemeğinizi hazırlamak için zeytinyağını bir tencereye boşalttıktan sonra kuru soğanları da tencereye eklemelisiniz. Kavurmaya başlamalısınız. Soğanlar biraz kavrulduktan sonra içerisine havuçları da eklemelisiniz. Havuçları da tencerenin içerisinde biraz çevirmelisiniz ve pişmesi için zaman vermelisiniz. Portakal suyunu da limon suyunu da tencerenin içerisine eklemelisiniz. Şeker, tuz ve eklemek istediğiniz diğer baharatları da tencerenin içerisine boşaltmalısınız. İnce bir biçimde doğradığınız yerelmalarını da yemeğin içerisine ilave etmelisiniz ve pişmeye bırakmalısınız. Ocağınızın ve tencerenizin performansına göre pişme süreniz değişim gösterebilir ama genel olarak 20 dakika kadar bir zamanda pişecektir. Yemeğinizi soğuk bir biçimde servis etmeyi ihmal etmemelisiniz. Tabaklara yemekleri servis ettikten sonra üzerine dereotu veya maydanoz koyabilirsiniz. Zeytinyağlı yer elması tarifi bu biçimde ortaya çıkarılabilmektedir. Hem misafirlerinizi hem de sizi memnun edecek bir yemek olacağından kuşku duymamalısınız. 

Zeytinyağlı Yemek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler