Ara

Zeytinyağlı Sebzeler Tarifi

Zeytinyağlı Sebzeler Tarifi, Zeytinyağlı sebzeler nasıl yapılır sorusu mutfakla alakalı olan birçok kişi tarafından merak edilmektedir. En çok dikkat edilmesi gereken unsur kullanılan zeytinyağının sızma olmasıdır.

Zeytinyağlı Sebzeler Nasıl Yapılır?


Klasik et yemeklerinin yanına veya tavuk yemeklerinin yanına hafifletmek amacı ile mutlaka zeytinyağlı sebze haşlaması koyulması gerekmektedir. Bunu hazırlarken hem görsel unsurlara hem de lezzete özen göstermek gerekmektedir. Zeytinyağlı sebzeler nasıl yapılır sorusu bu nedenle mutfakla alakalı olan birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Zeytinyağlı sebzeler tarifi içerisinde en çok dikkat edilmesi gereken unsur kullanılan zeytinyağının sızma olmasıdır.

Malzemeler:

Zeytinyağı (Yarım su bardağı)
Soğan (1 adet büyük)
Patates (3 adet)
Brokoli (200 gr kadar)
Karnabahar (200 gr kadar)
Havuç (2 adet)
Enginar (200 gr kadar)
Kereviz (200 gr kadar)
Dereotu, taze nane ve maydanoz
Limon
Tuz ve şeker
Bolca su


Zeytinyağlı Sebzeler Yapılışı:


Et yemekleri her ne kadar lezzetli bir yapıya sahip olsa da ağır oldukları herkes tarafından gayet iyi bilinmektedir. Bu ağırlığı az a olsa sağlıklı hale getirmek için zeytinyağlı sebzeler tarifi uygulamaya koyulmalıdır. Görünüm bakımından da tam bir renk cümbüşü olan sebzeler sizin için muhteşem bir garnitür adayı olacaktır. Öncelikli olarak hangi tencereyi kullanacağınıza karar vermelisiniz. Normal tencerede sebzelerin daha zor pişeceğini düşünen kişiler düdüklü tencere kullanabilir. Bir tencerenin içerisine su koymalısınız. Ardından su kaynamaya başlayınca tuz ve şeker ilave edilmelidir. Zeytinyağı da eklendikten sonra sebzeler pişme katsayılarına göre suyun içerisine bırakılmalıdır. Sebzeler piştikten sonra tabağa almalı üzerine limon sıkmalı ve zeytinyağı gezdirmelisiniz. Dereotu, taze nane ve maydanoz kıyarak sebzelerin üzerine ekleyebilirsiniz. Bu üçlü içerisinden hangisini daha çok seviyorsanız onu seçebilirsiniz. Afiyet olsun!

Zeytinyağlı Yemek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler