Ara

Zeytinyağlı İmam Bayıldı Tarifi

Zeytinyağlı İmam Bayıldı Tarifi, Zeytinyağlı imam bayıldı nasıl yapılır sorusunun yanıtını bütün detayları ile öğrenmek isteyen hanımlar buyurun tarifi okumaya başlayın! Kolay gelsin!

Zeytinyağlı İmam Bayıldı Nasıl Yapılır?


Zeytinyağlı imam bayıldı tarifi hakkında detaylı bilgileri bu başlık altında bulabilirsiniz. Zeytinyağlı yemeklerin yapımı kolay görünse de küçük detaylara dikkat edilmezse ortaya çıkan sonuç çok da lezzetli olmayabilir. Zeytinyağlı imam bayıldı nasıl yapılır sorusunun yanıtını bütün detayları ile öğrenmek isteyen hanımlar buyurun tarifi okumaya başlayın! Kolay gelsin!

Malzemeler:

4 adet patlıcan
2 adet soğan
2 adet büyük boy ya da 3 adet orta boy domates
3 adet yeşil biber
2 diş sarımsak
Toz şeker, tuz
Bir çay bardağı kadar zeytinyağı

Zeytinyağlı İmam Bayıldı Yapılışı:


İlk adım olarak soğanları ve biberleri güzel bir biçimde doğramalı ve tencerenin içerisine boşaltmalısınız. Zeytinyağını da eklemelisiniz. Zeytinyağlı yemeklerin olmazsa olmazı olan tuzu ve şekeri de ekleyerek kısa bir süre içerisinde soteleme işlemini başlatabilirsiniz. Bu işlem bir yandan devam ederken diğer yandan da patlıcanlarınızı soymalısınız. Kabuklarını tam manası ile soyup ardından başını da kesmeye özen göstermelisiniz. Patlıcanları dörde bölmelisiniz. Ardından soteleme işlemini gerçekleştirdiğiniz tencerenin içerisine patlıcanları da ekleyebilirsiniz. Bu şekilde 20 dakika daha pişirme işlemi uygulamalısınız. 10 dakika kadar bir süre daha geçtikten sonra yemeğin içerisine sarımsakları da eklemelisiniz. Sarımsaklar çabuk piştikleri için en son eklenmesi gereken materyallerdir. Gerekli süre dolduktan sonra ocaktan alın ve patlıcanların soğumasına izin verin. Zeytinyağlı imam bayıldı tarifi bu şekilde uygulamaya koyulmaktadır. Yemeğiniz hazır, afiyet olsun! 

Zeytinyağlı Yemek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler