Ara

Zeytinyağlı Enginar Tarifi

Zeytinyağlı Enginar Tarifi, Zeytinyağlı enginar nasıl yapılır sorusu ve bu konu hakkında geçerli olan püf noktaları damak tadına özen gösteren kişileri için gerçekten önemli bir noktadır.

Zeytinyağlı Enginar Nasıl Yapılır?


Evinize misafirleriniz gelecekse ve gerçekten onları muhteşem bir sofra ile ağırlamak istiyorsanız zeytinyağlı enginar bu özel gün için en güzel tariflerden bir tanesi olabilir. Zeytinyağlı enginar nasıl yapılır sorusu ve bu konu hakkında geçerli olan püf noktaları damak tadına özen gösteren kişileri için gerçekten önemli bir noktadır. Zeytinyağlı enginar tarifi aslında uygulaması çok meşakkatli olmayan fakat tarife sadık kalmanız gereken bir yemek çeşididir.

Malzemeler:

7 adet orta boy enginar
1 kutu konserve bezelye
2 adet havuç
2 adet patates
Tuz ve şeker
5 yemek kaşığı kadar zeytinyağı


Zeytinyağlı Enginar Yapılışı:


Yemeğinizi hazırlamaya başlamadan önce marketten veya pazardan ayıklanmış bir biçimde aldığınız enginarları güzel bir biçimde yıkamanız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirirken bir yandan da tencerenin içerisinde su, tuz ve limondan oluşan bir karışım oluşturup kaynamaya bırakmalısınız. Patatesleri ve havucu yemeğe eklemek için küp şeklinde doğramanız gerekmektedir. Enginarlarınız pişmeye başladıktan sonra güzel bir kabın içerisine alın ve üzerine patates, bezelye ve havuç yerleştirmeye başlayın. Kullanacağınız bezelye konserve olacağı için mutlaka kullanmadan önce bir sudan geçirmeniz gerekmektedir. bunun haricinde dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da enginar seçimidir. Bazı enginar türlerinin çok kılçıklı olduğu bilinmelidir. Markette ve pazarda satın alırken kılçıklı olup olmadığını danışmanız lazımdır. Zeytinyağlı enginar tarifi bu biçimde harika bir ara sıcak olarak misafirlerinize ikram edilebilir. Afiyet olsun!

Zeytinyağlı Yemek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler