Ara

Zeytinyağlı Enginar Dolması Tarifi

Zeytinyağlı Enginar Dolması Tarifi, Zeytinyağlı enginar dolması nasıl yapılır sorusu mutfak ile alakalı olan bütün kadınların aklını kurcalayan bir sorudur Hatta birçok kişi evde zeytinyağlı enginar dolması yapmaya cesaret edemez.

Zeytinyağlı Enginar Dolması Nasıl Yapılır?


Zeytinyağlı enginar dolması nasıl yapılır sorusu mutfak ile alakalı olan bütün kadınların aklını kurcalayan bir sorudur Hatta birçok kişi evde zeytinyağlı enginar dolması yapmaya cesaret edemez. Bütün bu ön yargıları bir kenara bırakarak çok kısa bir süre içerisinde zeytinyağlı enginar dolması tarifi uygulamaya koyulabilir. Tek yapmanız gereken tarifimizin devamını okumak!

Malzemeler:

Enginarların hazırlanması için:

4 adet orta büyüklükte enginar
Bir yemek kaşığı beyaz un
2 yemek kaşığı zeytinyağı
Limon suyu
2 tane kesme şeker
Su (Enginarların üzerini geçecek kadar)

İç Harcı için:

1 adet soğan
1 diş sarımsak
1 çay bardağı bezelye
1 tane havuç
1 tane patates
2 yemek kaşığı zeytinyağı


Zeytinyağlı Enginar Dolması Yapılışı:


Bu tarife başlamak için ayıklanmış enginarlarınızı tencerenin içerisine yerleştirmeniz gerekmektedir. Yerleştirme işleminden sonra üzerine zeytinyağı, su, limon ve belirli bir ölçü de unun eklenmesi gerekmektedir. Şeker ve tuzu da bu sıvı karışımın içerisine eklemek gerekmektedir. Bu noktada önemli olan şey unun topak topak olmamasını sağlamaktır. Enginarları pişmeye bıraktıktan sonra iç harcı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Bezelyeleri, patates ve soğanı hazırlamalısınız. Patates ve havuçları küp küp doğramalısınız. Görünüm güzelliği açısından da boyutlara dikkat etmelisiniz. Sebzeleri pişirdikten sonra enginarların içerisine yerleştirmeye başlamanız gerekmektedir. Tencere içerisinde bulunan su miktarının enginarların boy seviyesinin altında olması gerekmektedir zaten pişmiş olan sebzeler ile enginarları bir araya getirmeli ve ardından da 10 dakika daha pişirerek aroma bütünlüğünü sağlamalısınız. Zeytinyağlı enginar dolması tarifi hazır! Afiyet olsun!

Zeytinyağlı Yemek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler