Ara

Zeytinyağlı Barbunya Pilaki Tarifi

Zeytinyağlı Barbunya Pilaki Tarifi, Zeytinyağlı barbunya pilaki nasıl yapılır merak eden hanımlar buyurun tarifimize! Bu pratik tarif ile harika bir lezzete erişebilirsiniz.

Zeytinyağlı Barbunya Pilaki Nasıl Yapılır?


Zeytinyağlı yemekler dendiği zaman akla ilk gelenlerden bir tanesi zeytinyağlı barbunya pilaki tarifi başlığıdır. Zeytinyağlı barbunya pilaki nasıl yapılır sorusunun cevabını araştırmak isteyen hanımlar buyurun tarifimize! Bu pratik tarif ile harika bir lezzete erişebilirsiniz.

Malzemeler:

Yarım kilo barbunya
Bir büyük Soğan
İsteğe göre 2 diş sarımsak
1 adet Havuç
1 tatlı kaşığı domates salçası
2 adet kesme şeker
Tuz, karabiber
Bir çay bardağı zeytinyağı
Su


Zeytinyağlı Barbunya Pilaki Yapılışı:


Barbunyanın daha kısa süre içerisinde pişmesi için düdüklü tencere kullanılması gerekmektedir. Soğan ve sarımsaklar ince ince doğranması gerekmektedir. Ardından zeytinyağı eklenerek tencere içerisinde güzelce kavrulması gerekmektedir. Hem biber salçasını hem de domates salçasını yarım kaşık ölçüsü ile tencereye eklemek gerekmektedir. Salçanın da o ham kokusunu almak için birkaç dakika boyunca kavrulma işlemine devam etmek gerekmektedir. Havuçları soyduktan sonra halka halka doğramalısınız. Barbunyalarınız da taze ise ayıkladıktan sonra havuçlar ile beraber tencereye eklemelisiniz. Sıcak suyu da eklemelisiniz. Daha sonra karabiber, şeker ve son olarak da tuzu eklemelisiniz. Tencerenin ağzın düzgün bir biçimde kapatarak 5 dakika yüksek ateşte pişirmelisiniz. Tencereden ses gelmeye başladıktan sonra da en düşük ateşe almalı ve 20 dakika boyunca da pişirmeye devam etmelisiniz. Aslına bakılırsa tencerenizin pişirme süresi değişiklik gösterebilir. Performansı düşük olan bir tencere kullanıyorsanız bu süre daha da uzayabilir. Zeytinyağlı barbunya pilaki tarifi işte bu kadar kolay bir biçimde hazır olabilmektedir. İsterseniz sıcak olarak da servis edebilirsiniz. Fakat, hem soğuk hem de ince ince doğranmış maydanoz eşliğinde servis etmek çok daha leziz olacaktır.

Zeytinyağlı Yemek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler