Ara

Zeytinyağlı Avokado Dolması Tarifi

Zeytinyağlı Avokado Dolması Tarifi, Zeytinyağlı Avokado Dolması nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız bu tarifi okumaya devam etmelisiniz.

Zeytinyağlı Avokado Dolması Nasıl Yapılır?


Zeytinyağlı yemeklerin tarifleri her sofranın olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Zeytinyağlı Avokado Dolması yaparken detaylı bir inceleme yapıldığı zaman bu yağ ve baharat oranının ne denli önemli olduğu belirtilmelidir. Zeytinyağlı Avokado Dolması nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız bu tarifi okumaya devam etmelisiniz.

Malzemeler:

İki adet avokado
1 adet kereviz sapı
Yarım çay bardağı kadar zeytinyağı
Ceviz ve siyah zeytin
1 limon
1 çay kaşığı kişniş
Yarım çay kaşığı kimyon
Maydanoz
Dereotu


Zeytinyağlı Avokado Dolması Yapılışı:


Kullandığınız avokadoların olgunlaşmış olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Kullanılan avokadoların olgun olması hazırladığınız yemeğin çok daha lezzetli olmasını sağlamış olacaktır. Dolmanın muhteşem bir lezzete erişmesi için öncelikli olarak dolmanın içini hazırlayın ve bir kenarda sos ile bütünleşmesi için zaman verin. Dolmanın içini hazırlarken zeytinyağı ve limon suyu gibi sıvı maddeleri öncelikli olarak karıştırmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ceviz ve zeytini eklemeli lezzetlerinin ortaya çıkması için baharatlarınızı da karışımın bir parçası haline getirmelisiniz. Kişniş ve kimyon zeytinyağlı yemeklere en çok yakışan baharatlardan bir tanesidir. Olgun avokadolarınızı ikiye ayırıp içlerinden çekirdeklerini çıkarmalısınız. Bu işlemi gerçekleştirirken çekirdeğini dikkatli çıkarmalı ve avokadonun yapısına zarar vermemelisiniz. Çekirdeğin çıkarıldığı yerin içerisine hazırlamış olduğunuz harcı yerleştirmelisiniz. Bu işlemden sonra tabaklara servis etme kısmına geçebilirsiniz. Zeytinyağından hoşlanan ve kilo problemi de olmayan biriyseniz hazırladığınız bu avokadoların üzerine biraz daha zeytinyağı gezdirebilirsiniz. Zeytinyağlı Avokado Dolması tarifi başlığını da bu biçimde hazırlayabilirsiniz. Başlangıç olarak harika bir yapıya sahip olacak bu tarifi mutlaka değerlendirmelisiniz. Afiyet olsun!

Zeytinyağlı Yemek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler