Ara

Zeytinyağlı Mantarlı Enginar Tarifi

Zeytinyağlı Mantarlı Enginar Tarifi, Zeytinyağlı mantarlı enginar nasıl yapılır diyenler buyurun tarifi okumaya başlayın, kolay gelsin!

Zeytinyağlı Mantarlı Enginar Nasıl Yapılır?


Mantar ve enginar gibi iki güzel sebzenin bir araya gelmiş hali olan zeytinyağlı mantarlı enginar tarifi hanımların favori yemeklerinden biri olacaktır. Zeytinyağlı tarifler içerisinde en faydalılardan biri olan bu yemek davetleriniz için de muhteşem bir ikramlık olarak değerlendirilmektedir. Zeytinyağlı mantarlı enginar nasıl yapılır diyenler buyurun tarifi okumaya başlayın, kolay gelsin!

Malzemeler:

4 adet temizlenmiş enginar
2 adet orta boy soğan
5 adet orta boy doğranmış mantar
2 çorba kaşığı kadar mısır
2 Kesme şeker
Tuz
Dereotu
1 çay bardağı zeytinyağı


Zeytinyağlı Mantarlı Enginar Yapılışı:


Her enginarlı tarifte olduğu gibi bu tarif içerisinde de enginarları nereden aldığınıza ve nasıl bir yapıya sahip olduklarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Enginarlar kılçıklı olursa mantarlar ile güzelce doldurduğunuz yemeğin boşa gideceğini de belirtmek gerekmektedir. Enginarlarınızı tencerenizin içerisine yerleştirdikten sonra zeytinyağını, suyu, şekeri ve tuzu ilave ederek kıvamlıca pişene kadar beklemelisiniz. Enginarlarınız piştikten sonra bir kenara alarak onları soğumaya bırakmanız gerekmektedir. aynı tencere içerisinde biraz enginar suyu ve biraz da zeytinyağı kalmıştır. Bu suyun içerisine soğanlarınızı atarak pişirmeye başlamalısınız. Daha sonra mantarınızı da muntazam biçimde doğrayarak tencerenin içerisine koymalısınız. Konserve mısırınızı da sudan geçirerek bir çorba kaşığı kadar eklemelisiniz. Hazırladığınız bu harcı enginarların çukur olan kısımlarına doldurun ve üzerine de ince bir biçimde kıymış olduğunuz enginarları ekleyin. Zeytinyağlı mantarlı enginar tarifi bu şekilde kolayca hazırlanmaktadır. Afiyet olsun!

Zeytinyağlı Yemek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler