Ara

Zeytinyağlı Kuş Patlıcan Tarifi

Zeytinyağlı Kuş Patlıcan Tarifi, Zeytinyağlı kuş patlıcan nasıl yapılır sorusunun cevabı bu tarif içerisindedir. Zeytinyağlı kuş patlıcan tarifi içerisinde olması gereken malzemeler aşağıda sıralanmaktadır.

Zeytinyağlı Kuş Patlıcan Nasıl Yapılır?


Kuş patlıcan yemeği hem davetler için hem de günlük hayatta aileniz için hazırlayabileceğiniz enfes yemeklerden bir tanesidir. Patlıcanın birçok türü gibi bu yemek de çok az zaman harcayarak harika lezzetler ortaya çıkarabileceğiniz bir sebzedir. Zeytinyağlı çok pratik bir yemek hazırlamak isteyen kişiler bu tarife bir göz atmalıdır. Zeytinyağlı kuş patlıcan nasıl yapılır sorusunun cevabı bu tarif içerisindedir. Zeytinyağlı kuş patlıcan tarifi içerisinde olması gereken malzemeler aşağıda sıralanmaktadır.

Malzemeler:

4 adet orta boy patlıcan
3 adet orta boy domates
1 büyük soğan
1 diş Sarımsak
1 kaşık salça
1 adet yeşil biber
1 çay bardağı zeytinyağı
Limon ve tuz


Zeytinyağlı Kuş Patlıcan Yapılışı:


Kuş patlıcan tarifinin adı hemen herkese dikkat çekici gelmektedir. Bu tarifin adı yemeğin meydana getirildiği şekilden kaynaklanmaktadır. Zeytinyağlı kuş patlıcan tarifi hazırlamak isteyen kişilerin öncelikli olarak patlıcanlarını isterlerse kömürde isterlerse de herhangi bir közleme aracından yardım alarak közlemeleri gerekmektedir. Daha sonrasında ince bir biçimde olan domates, soğan, salça, sarımsak, zeytinyağı ve tuzdan oluşan bir sos hazırlanmalıdır. Bu sosu bir taşım kaynattıktan sonra güzelce patlıcanları içerisine yerleştirmelisiniz. Patlıcanları közledikten sonra sap kısmına zarar vermeden kabuklarından arındırılması gerektiğini de unutmamalısınız. Yemeğiniz hazır. Son olarak yemeğinize kuş şekli vermeniz gerekmektedir. Patlıcanın baş kısmı kuşun başını ve gagasını andıracaktır. Kolay gelsin, ellerinize sağlık!

Zeytinyağlı Yemek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler