Ara

Zeytinyağlı Kabak Çiçeği Dolması Tarifi

Zeytinyağlı Kabak Çiçeği Dolması Tarifi, Zeytinyağlı kabak çiçeği dolması nasıl yapılır diyenler buyurun tarife! Tüm ölçülere uygun olarak tarifi uyguladığınız zaman muhteşem bir lezzet elde edebilirsiniz.

Zeytinyağlı Kabak Çiçeği Dolması Nasıl Yapılır?


Ege yöresinde en sık yapılan ve damak zevk kuvvetli olan kişilerden de büyük övgü alan zeytinyağlı kabak çiçeği dolması tarifi kolayca hazırlanabilir. Zeytinyağlı tariflerin ölçülerine sadık kalmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Zeytinyağlı kabak çiçeği dolması nasıl yapılır diyenler buyurun tarife! Tüm ölçülere uygun olarak tarifi uyguladığınız zaman muhteşem bir lezzet elde edebilirsiniz. Malzemeler konusunda da sıkıntı çekmeyeceğinizi biraz sonra okuyacağınız tarifte de göreceksiniz. Kolay gelsin!

Malzemeler:

20 adet kabak çiçeği
1 su bardağı kadar pirinç
1 adet soğan ve domates
Kuş üzümü, dolmalık fıstık
Yarım çay bardağı zeytinyağı
Dereotu, nane
Toz şeker, yenibahar, tuz, karabiber
Limon suyu


Zeytinyağlı Kabak Çiçeği Dolması Yapılışı:


Soğanları ince bir biçimde doğradıktan sonra, kuş üzümü ve fıstık ile zeytinyağı eklenmiş tencere içerisinde pişirmeye başlayın. Ardından pirinçleri de eklemelisiniz. İsteğe göre limon suyunu da harca dahil edebilirsiniz, limon sevmeyenler kullanmayabilir. Toz şeker, tuz ve diğer baharatları da karışımın içerisine dahil etmelisiniz. Rendelediğiniz domatesleri de karışıma eklemelisiniz. Dereotunu ve naneyi de doğrayarak karışımı oluşturmaya devam etmelisiniz. Karışımı hazırladıktan sonra ılıtmalı ve temizlediğiniz kabak çiçeklerinin içerisini doldurmaya başlamalısınız. Kabak çiçeğinin yaprak kısımları ile de ağız kısmını kapatmalısınız. Kabak çiçeklerini dik bir biçimde tencereye yerleştirmelisiniz. Dolmalarınızın ağız kısımlarının açılmamasına da özen göstermelisiniz. Yeterince su ekledikten sonra pişirme işlemine başlayabilirsiniz. Zeytinyağlı kabak çiçeği tarifimiz hazır, buyurun afiyet olsun.

Zeytinyağlı Yemek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler