Ara

Zeytinyağlı Ispanak Tarifi

Zeytinyağlı Ispanak Tarifi, Zeytinyağlı Ispanak Nasıl Yapılır? Zeytinyağlı ıspanak içerisinde bulunan maddeler sizin de evinizde kolayca bulunabilir zeytinyağlı ıspanak nasıl yapılır sorusunun yanıtını birkaç dakika içerisinde bu tarifin içerisinde bulabilirsiniz.

Zeytinyağlı Ispanak Nasıl Yapılır?


Ispanak kışın olmazsa olmaz maddelerinden bir tanesidir. Hem fiyat bakımından uygun olması hem de yapımının kolay olması ıspanağı sofraların en ayrılmaz parçası haline getirmektedir. Zeytinyağlı ıspanak içerisinde bulunan maddeler sizin de evinizde kolayca bulunabilir zeytinyağlı ıspanak nasıl yapılır sorusunun yanıtını birkaç dakika içerisinde bu tarifin içerisinde bulabilirsiniz. Zeytinyağlı ıspanak tarifi konusunda dikkat etmeniz gereken nokta ıspanakları çok fazla pişirerek vitaminleri kaybetmesine sebebiyet vermemektir.

Malzemeler:

Bir kilo ıspanak
Bir tane havuç  
İki tane soğan
1 tatlı kaşığı şeker, bir tutam tuz
1 çay bardağı zeytinyağı
Su
Bir çay bardağı pirinç
Pişmesine yardımcı olacak kadar su


Zeytinyağlı Ispanak Yapılışı:


Ispanakları mikroplardan ve topraktan arındırmak için önce ayıklamalı daha sonra da sirkeli suda ıslatmalısınız. Bu işlemi 15 dakika kadar devam ettirmeniz gerekmektedir. sirkeye bastıktan sonra ıspanaklarınızı yeniden suyun altından geçirmelisiniz. Bir yandan da soğanlarınızı ve havuçlarınızı doğrayarak yemeklik bir hale getirmelisiniz. Soğanları eklediğiniz tencerenizin içerisine istediğiniz miktarda zeytinyağı eklemelisiniz. Kavurmaya başlamalısınız ardından da doğradığınız havuçları eklemelisiniz. Daha sonrasında doğramış olduğunuz ıspanakları da tencerenin içerisine eklemeli ve tuz serpmelisiniz. Daha sonra da şeker ve pirinci eklemelisiniz. Ispanakları daha etkili bir biçimde pişirmek için tencerenin kapağını da kapatmalısınız. Pişirme işlemine başlamalısınız. Soğuk bir biçimde servis yapabilirsiniz. Zeytinyağlı ıspanak tarifi içinde ıspanağınızı etkili bir biçimde yıkadığınızdan emin olmalısınız. Yemeğiniz hazır! Afiyet olsun!

Zeytinyağlı Yemek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler