Ara

Fırında Kabaklı Omlet Tarifi

Fırında Kabaklı Omlet Tarifi, Fırında Kabaklı Omlet Nasıl Yapılır? Omlet tarifleri, birbirinden farklı malzemeler kullanılarak yumurtanın çeşitli tatlarını ortaya çıkaran özel yemeklerdir. Fırında kabaklı omlet nasıl yapılır öğrenmek için tarife bakmanız yeterli olacaktır.

Fırında Kabaklı Omlet Nasıl Yapılır?


Omlet tarifleri, birbirinden farklı malzemeler kullanılarak yumurtanın çeşitli tatlarını ortaya çıkaran özel yemeklerdir. Yumurtanın besin değeri ile kabağın tadı fırında kabaklı omlet tarifi içerisinde harika bir lezzet ortaya çıkarmaktadır. Bu fırında kabaklı omlet nasıl yapılır öğrenmek için tarife bakmanız yeterli olacaktır.

Malzemeler:

4 tane yumurta
6-7 tane kabak
1 su bardağı kadar kaşar rendesi
1 çorba kaşığı kadar mercanköşk
Tuz
1 çorba kaşığı kadar tereyağı

Fırında Kabaklı Omlet Yapılışı:


Fırında kabaklı omlet tarifimiz için yapılışına kabakları yıkayarak geçiyoruz. İlk olarak kabaklı yıkayıp az bir su ile öldürmeden haşlıyoruz. Haşlanan kabaklarımızı ince ince doğruyoruz ve teflon bir tavaya koyup 2-3 dakika kadar pişiriyoruz. Kabak dilimlerini göz zevkimize göre yağlanmış olan yuvarlak bir kaba yerleştiriyoruz ve üzerine mercanköşkümüzü, kaşar peynirimizi ve kalan kabaklarımızı yerleştiriyoruz. Üzerine az miktarda tuz da serpiyoruz. Yumurtalarımızı iyice çırpıyoruz ve çırptıktan sonra kabaklarımızın üzerine döküyoruz. Ortaya çıkan bu karışımımızı önceden ısıtmış olduğumuz 180 derecelik fırınımıza sürüyoruz. Fırında yaklaşık 25 dakikalık pişirme işleminin ardından omletimiz hazır hale geliyor. Dilimledikten sonra sıcak bir şekilde servise sunuyoruz. Bu tarifimizde damak zevkinize göre eklemek istediğiniz diğer mantar, patlıcan ve benzeri bu tarz ürünleri de ekleyebilirsiniz. Ayrıca çeşitli baharatlar kullanarak omletinizde çok daha farklı tatlar oluşturabilirsiniz. Bu özel tarifin yapımı da oldukça kolaydır. Afiyet olsun.

Yumurta Yemekleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler