Ara

Ekmek İçi Ispanaklı Bıldırcın Yumurtası Tarifi

Ekmek İçi Ispanaklı Bıldırcın Yumurtası Tarifi, Ekmek İçi Ispanaklı Bıldırcın Yumurtası Nasıl Yapılır? Bıldırcın yumurtalarını kullanarak yapacağımız Ekmek içi ıspanaklı bıldırcın yumurtası nasıl yapılır tarifimize bakalım.

Ekmek İçi Ispanaklı Bıldırcın Yumurtası Nasıl Yapılır?


En çok tüketilen besin kaynaklarından biri olan yumurta tarifleri ile yapılabilecek harika yemekler bulunmaktadır. Farklı malzemelerin kullanımı ile ortaya hem görüntü, hem de lezzet açısından tam anlamıyla özel yemekler ortaya çıkabilmektedir. Bıldırcın yumurtalarını kullanarak yapacağımız bu ekmek içi ıspanaklı bıldırcın yumurtası tarifi oldukça lezzetli bir tariftir. Ekmek içi ıspanaklı bıldırcın yumurtası nasıl yapılır tarifimize bakalım.

Malzemeler:

200 gram kadar un
200 gram kadar katı yağ
1 tane yumurta
10 tane bıldırcın yumurtası
300 gram kadar ıspanak
1 çorba kaşığı kadar süt
Tuz
Biber


Ekmek İçi Ispanaklı Bıldırcın Yumurtası Yapılışı:


Tarifimizin yapımında ilk olarak unu bir masaya döküyoruz ve ortasını bir havuz gibi açıyoruz ve içerisine oda sıcaklığında bekleyerek yumuşamış olan katı yağımızı, sütümüzü ve çırpmış olduğumuz 1 adet yumurtamızı koyuyoruz. Üzerine biraz da tuz ekleyerek yoğurmaya başlıyoruz. Hamurumuzun kıvamının kulak memesi kıvamında olması gerekmektedir. Hazır hale gelen hamurumuzu yuvarlıyoruz ve ıslak bir bez ya da havlu altında yaklaşık olarak 2 saat bekletiyoruz. Bu arada ıspanakları da temizleyip 2-3 dakika kadar kaynar su içerisinde haşlıyoruz. Suyunu tamamen akıtmış olduğumuz bu ıspanaklarımızı katıyağ ile kısık ateşte öldürüyoruz. Hamurumuzu yağlı bir turta kalıbına yerleştirip üzerine karabiber de serpiştirerek fırına sürüyoruz ve 220 derecelik fırında 20 dakika pişiriyoruz. Bıldırcın yumurtalarını da katı yağ içerisinde pişirip beyaz kısmını kesip alıyoruz. Fırında pişirdiğimiz ıspanaklı hamurumuzu çıkarıyoruz ve bıldırcın yumurtalarını üzerine dizip servise sunuyoruz. Harika ekmek içi ıspanaklı bıldırcın yumurtası tarifi bu şekilde tamamlanmış oluyor. Afiyet olsun.

Yumurta Yemekleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler