Ara

Barcelona Usulü Omlet Tarifi

Barcelona Usulü Omlet Tarifi, Barcelona Usulü Omlet Nasıl Yapılır? Bilinen omletlerden biraz daha farklı olan ve içerisinde çeşitli malzemelerin de yer aldığı bir yemektir. Barcelona usulü omlet nasıl yapılır bunu öğrenmek için tarifi mutlaka okuyunuz.

Barcelona Usulü Omlet Nasıl Yapılır?


Omlet tarifleri, yumurtanın eşsiz bir tat ile buluştuğu harika bir yiyecektir. Barcelona usulü omlet tarifi bilinen omletlerden biraz daha farklı olan ve içerisinde çeşitli malzemelerin de yer aldığı bir yemektir. Barcelona usulü omlet nasıl yapılır bunu öğrenmek için tarifi mutlaka okuyunuz.

Malzemeler:

3 tane yumurta
2 tane orta boy patates
8 tane siyah zeytin
8 tane yeşil zeytin
1 tane soğan
1 çay kaşığı kadar tuz
1 çay kaşığı kadar karabiber
1 yemek kaşığı kadar salça


Barcelona Usulü Omlet Yapılışı:


Bu harika Barcelona usulü omlet tarifimiz için yukarıda saymış olduğumuz malzemeleri kullanacağız. Öncelikli olarak patatesleri soyuyoruz ve küp küp olacak şekilde küçük parçalar halinde doğruyoruz. Ardından zeytinlerin çekirdeklerini mutlaka ama mutlaka çıkarıyoruz. Çekirdeklerini çıkarmış olduğumuz zeytinleri yarım olacak şekilde 2’ye bölüyoruz. Soğanları da ince ince kıyıyoruz. Pişirme aşamasında ise öncelikle patatesleri bir tavada bir yemek kaşığı miktarında yağ ile kavurmaya başlıyoruz. Patatesler kızarmaya başladıktan sonra da ilk önce soğanı ve ardından zeytinlerimizi ekliyoruz ve üzerlerine salçamızı da koyup kavurma işlemine devam ediyoruz. Soğanlar kavrulup pembeleşmeye başladıktan sonra da çırpmış olduğumuz 3 yumurtamızı ekleyerek pişirmeye devam ediyoruz. Pişirme işleminde tuz da ekliyor ve karıştırarak pişiriyoruz. Piştikten sonra da karabiberini ekiyoruz ve servise hazır bir hale geliyor. Bu harika omlet diğer omletlere göre biraz daha hoş ve farklı bir tada sahip oluyor. Afiyet olsun.

Yumurta Yemekleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler