Ara

Çilekli Mini Tart Tarifi

Çilekli Mini Tart Tarifi, Çilekli Mini Tart Nasıl Yapılır? Şimdi sizlere en lezzetli mini tartlardan olan çilekli mini tart nasıl yapılır aşama aşama anlatacağız. Çilekli mini tart tarifi oldukça kolay hazırlanan bir tariftir.

Çilekli Mini Tart Nasıl Yapılır?


Hazırlanışı aşırı derecede zevkli ve hızlı olan tart tarifi mini tartlardır. Bu mini tartlar çeşitli meyvelerle yapılıp çeşitli isimleri alabilir. Şimdi sizlere en lezzetli mini tartlardan olan çilekli mini tart nasıl yapılır aşama aşama anlatacağız.

Malzemeler:

Hamur İçin:

125 gr pudra şekeri
1 yumurta
125 gr tereyağı
1 yumurta sarısı
Un

Krema İçin:

1 yumurta
Yarım su bardağı un
1 tatlı kaşığı tereyağı
3 su bardağı süt
374 su bardağı şeker
1 paket vanilya

Üzeri için:

Çilek

Çilekli Mini Tart Yapılışı:


Çilekli mini tart tarifi oldukça kolay hazırlanan bir tariftir. Çilekli mini tart tarifine başladığınızda ilk olarak yapacağınız şey bir kap içerisinde tereyağı ve şekeri mikser ile çırpmaktır. Çırpmaya devam ederken içerisine yumurtayı ve unu eleyerek ekleyin. Hamur yapışmayan hale geldiğinde 15 dakikalığına buzdolabına koyarak dinlendirin. Daha sonra tereyağı ve vanilya dışındaki krema malzemelerini bir tencereye koyun ve ocak üzerinde karıştırmaya başlayın. Koyulaşınca ocaktan alın ve içerisine vanilya ile tereyağını da ekleyin. Bu karışımı durmadan bir tahta kaşık ile karıştırarak soğutun. Sonrasında ise hamurunuzu buzdolabından çıkarın. Bu hamuru kalın bir biçimde açın ve ağzı yuvarlak olan bir şeyle ölçüp kesin. Ardından bu çıkardığınız parçaları kalıbınıza yerleştirin. Kalıbınız öncesinden yağlanmış olmalı unutmayın. Yerleştirdikten sonra fırına verin ve pembeleşinceye kadar pişirin. Pişirme işlemi bittikten sonra ters çevirip soğutun, kremayı üstüne dökün. Çileklerle süsleyin.

Turtalar - Tartlar - Paylar

Yeni Tarifler Popüler Tarifler