Ara

Çikolatalı Tart Tarifi

Çikolatalı Tart Tarifi, Çikolatalı Tart Nasıl Yapılır? Bu tart tarifi aşırı derecede yaygın tariflerden olsa da henüz duymamış olanlar için çikolatalı tart nasıl yapılır anlattık.

Çikolatalı Tart Nasıl Yapılır?


Çikolatalı tatlı severler için evde hazırlayabilecekleri en iyi alternatiflerden birisi de çikolatalı tart tarifidir. Bu tart tarifi aşırı derecede yaygın tariflerden olsa da henüz duymamış olanlar için çikolatalı tart nasıl yapılır anlattık.

Malzemeler:

Üzeri İçin:

200 ml sıvı krema
200 gr sütlü çikolata

Hamuru İçin:

2 su bardağı un
3 yemek kaşığı soğuk su
Yarım su bardağı şeker
1 yumurtanın sarısı
200 gr soğuk margarin ve tereyağı

Çikolatalı Tart Yapılışı:


Çikolatalı tart tarifimizin ilk aşamasında soğuk margarini küp küp doğramak var. Daha sonra bu margarini un ve şeker ile birlikte bir kaba koyarak mikser yardımı ile çırpacağız. Bu sırada yumurtanın sarısı ile suyu da ilave edip çırpmaya devam edeceğiz. Bu karışım bütünleştiğinde içerisine un ekleyip kıvama gelene kadar yoğuracağız. Hamuru korumak amaçlı streç folyo ile sarıp yaklaşık 1 saatliğine buzdolabına koyacağız. 1 saat sonra hamuru çıkardığımızda hamurumuzu tart kalıbımızın büyüklüğüne göre açarken tart kabımızı da margarinleyeceğiz. Hamuru bu kaba yerleştirdikten sonra üzerinde kabarmaması için birtakım delikler açılmalıdır. Bu işlem de tamamlandığında önceden 175 derecede ısıttığımız fırına hamurumuzu yerleştireceğiz. Hamur yaklaşık yarım saatte pişecektir. Sıra tartın üstünü hazırlamaya gelmiştir. Bunun için de malzemelerimizi karıştırarak pişirir daha sonra da tartın üstüne eşit olarak dağıtırız. Tartı yaklaşık 2 saatliğine tekrardan buzdolabına koyarız. Servis etmeden önce üzerine çilek yerleştirip lezzet katabiliriz.

Turtalar - Tartlar - Paylar

Yeni Tarifler Popüler Tarifler