Ara

Güveçte Piliç Tarifi

Güveçte Piliç Tarifi, Güveçte piliç nasıl yapılır diye sorulursa lezzetinin garantili olduğu güveçte yapılan tarifi aşağıda sunulmaktadır.

Güveçte Piliç Nasıl Yapılır?

 
Güveçte pişirilen yemeklerin hepsi de toprağın lezzetini de içine alarak hakikaten de son derece lezzetli olmaktadır. Güveçte piliç nasıl yapılır diye sorulursa lezzetinin garantili olduğu güveçte yapılan tarifi aşağıda sunulmaktadır.
 
Malzemeler:
 
1,5 kg bütün tavuk veya baget
2 adet iri patates
4-5 adet sivri biber
1 baş sarımsak
1 adet iri soğan
3 adet patlıcan
1 yemek kaşığı acı biber salçası
1 tatlı kaşığı kekik
1 t kaşığı pul biber
1 çay bardağı zeytinyağı veya sıvı yağı
Su
Tuz
Yarım litre su
Kimyon
 

Güveçte Piliç Yapılışı:

 
Güveçte piliç tarifi verildiğinde bu tarife göre bu güveç yemeği yapılacaksa önce güvece sırası ile iri parçalanan tavuğu veya da bagetleri, bundan sonra küp doğranmış olan patatesleri, doğranmış patlıcanları ve iri doğranmış soğanı, doğranmış biberleri ve dövülmüş sarımsakları güvece yerleştiririz. Yemek tarifi yapılırken yine Bir kase sıvı yağ ile birlikte salça ve baharatları ve yeterli miktarda suyu karıştırıp hazırlanan sosu güvece ilave ediniz. Güvecin kapağını kapatıp eğer kapak yoksa yağlı kağıt ile de güvecin kapağı kapatılabilir. Ocakta veya da önceden ısıtılan 200 derecedeki fırında sebzeler yumuşak bir hal alana kadar bir buçuk, iki saat pişiriniz. Güveçte piliç tarifi yapılırken ve fırında pişirme işlemi yapılırken sebzeler çöktüğünde ise sebzelerin üzerini geçmeyecek bir vaziyette su ilave ediniz. Pişirme işleminden sonra fırından çıkarıp sıcak olarak servis yapınız.

Tavuk Yemekleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler