Ara

Fırında Kıtırlı Piliç Biftek Tarifi

Fırında Kıtırlı Piliç Biftek Tarifi, Fırında kıtırlı piliç biftek nasıl yapılır dendiğinde bunun fazla zor olmadığını ve herkesin bu yemeği yapabileceğini aşağıdaki tarife bakarak görebilir ve isterseniz bu tarifi deneyerek mükemmel bir yeme elde edebilirsiniz.

Fırında Kıtırlı Piliç Biftek Nasıl Yapılır?

 
Kıtır piliç bilinen bir yemek türüdür ancak buna pop corn de eklendiğinde ayrı bir lezzete kavuşur. Yemek tarifinde fırında nar gibi kızaran piliç bifteğin yanına garnitürü de eklenir ve corn flakes de eklenirse leziz bir yemek sizi bekliyordur. Fırında kıtırlı piliç biftek nasıl yapılır dendiğinde bunun fazla zor olmadığını ve herkesin bu yemeği yapabileceğini aşağıdaki tarife bakarak görebilir ve isterseniz bu tarifi deneyerek mükemmel bir yeme elde edebilirsiniz.
 
Malzemeler:

1 Kilo biftek
1 Paket krema
Yeterince corn flakes
Tuz, karabiber
Garnitür için :
3 Adet kabak
3 Çorba kaşığı süzme yoğurt
2 Çorba kaşığı mayonez
3 Diş sarımsak
Tuz


Fırında Kıtırlı Piliç Biftek Yapılışı:

 
Bu yemek yapılmaya başlanırken Fırında kıtırlı piliç biftek tarifi gereğince önce fırın tepsisi margarin ile yağlanarak un serpilir. Dana sonra piliç bifteklere yeterince tuz ve karabiber serpilir. Krema da piliç bifteklere ilave edilir ve karıştırılır. Bundan sonra fırın tepsisine biftekler aralıksız dizilir. Üzerine tavuk biftekleri örtecek şekilde corn flakes sedpilir ve biftekler fırına sürülür ve pişirilir. Fırında kıtır piliç biftek tarifi bahsinde püre için ise kabaklar soyularak küp şeklinde doğranır. Üzerini hafifçe örtecek şekilde su katıldıktan sonra kabaklar yumuşayana kadar kaynatılır. Kabakların suyu süzülür ve püre olana kadar ezilir. Tuz, mayonez ve sarımsak katılmış yoğurt karıştırılarak eklenir ve karıştırılır. Piliç biftekler hazırlanan garnitür ile birlikte sıcak olarak servis edilir.

Tavuk Yemekleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler