Ara

Fırında Hindi Tarifi

Fırında Hindi Tarifi, Fırında hindi nasıl yapılır dendiğinde ise aşağıdaki tarif ile çok leziz fırında tavuk yemeği yapmanız mümkündür. Çok lezzetli olacağına eminiz.

Fırında Hindi Nasıl Yapılır?

 
Yemek tarifi yapılırken hindi tariflerine de sıklıkla rastlanmaktadır. Değişik şekillerde hindi tarifleri her zaman önümüze çıkar. Fırında hindi nasıl yapılır dendiğinde ise aşağıdaki tarif ile çok leziz fırında tavuk yemeği yapmanız mümkündür. Çok lezzetli olacağına eminiz.
 
Malzemeler:
 
1 adet orta boy hindi
6 diş sarımsak
3 adet soğan
2 adet limon
1 çorba kaşığı salça
1 tatlı kaşığı kekik
2 adet kesme şeker
Tuz ve tane karabiber
Zeytinyağı
Yarım fincan doğal kekik aromalı zeytinyağı
 

Fırında Hindi Yapılışı: 


Fırında hindi tarifi yapılırken orta boy bir hindi alınarak iyice yıkayıp süzülür. Bunun dışında ayrı bir yerde ise soğanlar rendelenir. Sarımsaklar dövülür veya da küçük parçalar halinde doğranır. İçine sıkılmış iki limonun suyu ilave edilir. Salça, kekik, şeker, tuz ve tane karabiber eklenerek bütün malzemeler karıştırılır. Hazırlanan bu sos tel süzgeçten geçirilerek içine doğal kekik aromalı zeytinyağı ilave edilir. Fırında hindi tarifi yapılırken hindinin iç ve dış kısmına bu sos fırça yardımı ile sürülür. Hindi bir gece buzdolabında bekletilir. Sosun kalan kısmı ise saklanır. Ertesi gün fırın tepsisi zeytinyağı ile yağlandıktan sonra hindi buzdolabından çıkarılarak fırın tepsisine yerleştirilir. Kalan sos tekrar hindinin içine ve dışına sürülür. Önceden ısıtılmış olan orta ısılı fırında üzeri nar gibi kızarana kadar pişirilir. Daha sonra fırından çıkarılarak soğumadan tabaklara servis edilir.

Tavuk Yemekleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler