Ara

Bamyalı Piliç Tarifi

Bamyalı Piliç Tarifi, Bamyalı Piliç Nasıl Yapılır? Pişirme işini de tam zamanlı olarak yaparsanız bamya ile tavuğun yemekteki uyumunun lezzetini tadabilirsiniz. Bamyalı piliç nasıl yapılır diye soracak olursanız aşağıdaki tarife göz gezdirmeniz yararlı olacaktır.

Bamyalı Piliç Nasıl Yapılır?

 
Yemek tarifi yapılırken küçük ayrıntıların atlanmaması gerekir. Çünkü bu küçük ayrıntılar yemeğe lezzetini vermektedir. Bunun yanında baharatının, yemeğin içine katılacak malzemenin kesinlikle ölçülerinin tarifte bulunmasına dikkat etmeniz gerekir. Bunun nedeni ise yanlış ölçü yemeğin lezzetini azaltacaktır. Aksine tam kıvamında katılan baharat ve malzemeler yemeğe ayrı bir tat verecektir. Bamyalı tavuk yemeğinde de malzemelerin tam ölçeğinde olmasının yanında bamyanın da taze olmasına ve çok büyük olmamasına dikkat etmek gerekmektedir. Pişirme işini de tam zamanlı olarak yaparsanız bamya ile tavuğun yemekteki uyumunun lezzetini tadabilirsiniz. Bamyalı piliç nasıl yapılır diye soracak olursanız aşağıdaki tarife göz gezdirmeniz yararlı olacaktır.
 
Malzemeler:
 
1 adet piliç
Yarım kilo ayıklanmış bamya
4 tane domates
3 çorba kaşığı margarin
Yarım su bardağı su
2 çorba kaşığı limon suyu
Tuz
Karabiber
 

Bamyalı Piliç Yapılışı:

 
Bamyalı piliç tarifi ile bu yemeği yapmak isterseniz önce piliç temizlenerek küçük parçalara bölünür. Bir tencereye piliçler yerleştirilir ve aynı zamanda margarin eklenir. Domatesler tavuğun üstüne yayıldıktan sonra bunun üstüne yeteri kadar karabiber ve tuz serpiştirilir. Daha sonra on beş, yirmi dakika orta sıcaklıkta pişirilir. Bamyalı piliç tarifi yapılırken bamyalar ilave edilir ve tencereye yarım bardak su eklenir. Bundan sonra aynı şekilde orta sıcaklıkta yirmi dakika daha pişirilir. Limon suyu katıldıktan sonra beş dakika daha ateşte tutulur ve iyice pişen yemek ateşten alınır. Sıcak olarak tabaklara servis yapılır. Afiyet olsun.

Tavuk Yemekleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler