Ara

Tarator (Beyaz Fıstıklı) Tarifi

Tarator (Beyaz Fıstıklı) Tarifi, Tarator (beyaz fıstıklı) nasıl yapılır, buna eklenen malzemeler nelerdir ve bu malzemelerin kullanımları nasıldır bu konuyu detaylandıralım ve güzel bir sos yapalım.

Tarator (Beyaz Fıstıklı) Nasıl Yapılır?


Tarator tarifi kolaydır. Hemen pratik olarak bu tarifi hazırlayabilir ve sunabilirsiniz. Taratorun çeşitleri olabilir. Bazı kullanılan malzemelere göre değişiklik gösteren tarifler görebilirsiniz beyaz fıstıklı tarator bunlardan biridir. Tarator (beyaz fıstıklı) nasıl yapılır, buna eklenen malzemeler nelerdir ve bu malzemelerin kullanımları nasıldır bu konuyu detaylandıralım ve güzel bir sos yapalım.
 
Malzemeler:
 
250 gram bayat ekmek içi
4 diş sarımsak
2 adet limon suyu
¾ bardak rafine yağı
2 kahve kaşığı tuz
125 gram çekilmiş beyaz fıstık
 

Tarator (Beyaz Fıstıklı) Yapılışı:


Tarator (beyaz fıstıklı) tarifinde öncelikle sarımsağı bir bıçak ile ezelim. Bunun yerine sarımsağı havanda bir tuz ile de dövebiliriz. Ekmek içini suda ıslatalım. Daha sonra bunu iyice sıkıp bir kap içine koyalım. Beyaz fıstığı ince makinada çekelim. Daha sonra fıstık, sarımsak ve ekmek içini karıştıralım. Ardından hepsini çukur bir kap içine koyalım ve çırpma teli alalım. Karışımı sürekli olarak karıştıralım. Limon suyu, rafine yağ ve tuzu karışıma yedirdikten sonra, sos sunuma hazır olacak.
 
Tarator (beyaz fıstıklı) tarifi oldukça kolaydır. Sadece malzemeleri doğru temin etmeli ve miktarları da buna göre ayarlamalısınız. Bu ayrıcalıklı sosu sevdikleriniz ile paylaşabiliriz. Sosu da özel yemeklerinizde sunum olarak kullanabilirsiniz. Sunumu farklı porselenlerin içinde yapabilirsiniz. Üzerine eklemeler yapabilirsiniz. Böylece daha farklı ve göze hitap eden sos sunumu yaparak farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Sos Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler