Ara

Yumurtalı Fasulye Kavurma Tarifi

Yumurtalı Fasulye Kavurma Tarifi, Yumurtalı fasulye kavurma nasıl yapılır, malzemeler neler birlikte bakalım ve hazırlıklarımız yapalım.

Yumurtalı Fasulye Kavurma Nasıl Yapılır? Kavurma tarifi konusunda çeşitli seçenekler vardır. Genelde kavurmalar pratik ve kolay yemekler olur. Bunlardan biri de yumurtalı fasulye kavurmadır. Günün öğle saatlerini bu basit tarif ile lezzetlendirebilirsiniz. Yumurtalı fasulye kavurma nasıl yapılır, malzemeler neler birlikte bakalım ve hazırlıklarımız yapalım.
 
Malzemeler:
 
Yarım kilo taze fasulye
4 adet yumurta
1 adet soğan
Tuz
Sarımsak
Karabiber
Pulbiber
2 çorba kaşığı tereyağı ya da sıvı yağ
 

Yumurtalı Fasulye Kavurma Yapılışı:Yumurtalı fasulye kavurma tarifinde öncelikle fasulyeleri temizlememiz gerekir. Fasulyeleri temizleyelim ve küçük parçalar haline getirelim. Daha sonra on dakika bunları haşlayalım. Haşladığımız fasulyeleri süzgeçten geçirelim. Soğanları doğrayalım ve sıvı yağ kavurup içine atalım. Bunun üzerine fasulyeleri ekleyelim. Fasulyeler kavrulsun. Sarımsak, karabiber, tuz ekleyelim ve üzerine de yumurta kıralım. En sonunda üzerine kırmızı pul biber ekleyelim.
 
Yumurtalı fasulye kavurma tarifi gördüğünüz gibi gayet kolay. Hem lezzetli hem sağlıklı hem de fazla malzemesi olmayan bu yemeği özel zamanlarda da farklı bir tat olarak yemeklerin yanında sunabilirsiniz. Normal zaman zarfı içinde zaten bu yemeği yapabilirsiniz. Özel zamanlarda da farklı bazı eklemeler yapabilirsiniz. bunu farklı yemeklerin yanına kullanabilir ya da yoğurt ile yaptığınız leziz karışımları da sunumunuza ekleyebilirsiniz. Böylece yemek ve sunumu daha zengin duruma getirmiş olursunuz. Bu konuda seçenekleri arttırmak tamamen sizin damak zevkinize kalmıştır. Bizden genel tarifi paylaşmak, sizden de bu tarifi zenginleştirmek.

Sebze Yemekleri Tarifi

Yeni Tarifler Popüler Tarifler