Ara

Patlıcan Kayığı Tarifi

Patlıcan Kayığı Tarifi, Patlıcan kayığı nasıl yapılır, birlikte tarifine bakıp sevdiklerimize özel bir sunum hazırlayalım. Patlıcan kayığı tarifi uğraştırıcı gibi görünse de bilhassa kişi sayısının az olduğu zamanlarda tercih edilebilecek bir tariftir.

Patlıcan Kayığı Nasıl Yapılır?


Patlıcan tarifi patlıcanı yemek içinde ne şekilde kullandığınıza bağlıdır. Patlıcan ile birçok farklı yemeğin yapıldığına şahit olabilirsiniz. Patlıcan kayığı bu yemekler arasındadır. Patlıcan kayığı bu çeşitlerden biridir. Patlıcan kayığı nasıl yapılır, birlikte tarifine bakıp sevdiklerimize özel bir sunum hazırlayalım.
 
Malzemeler:
 
2 bostan patlıcan
1 kırmızıbiber
300 gram kuşbaşı et
1 soğan
2 domates
1 tatlı kaşığı domates salçası
4 yemek kaşığı zeytinyağı
150 gram rendelenmiş kaşar peyniri
Tuz
2 sivri biber
Karabiber
 
Kızartmak için ayçiçeği yağı kullanılacaktır.
 

Patlıcan Kayığı Yapılışı:


Patlıcan kayığı tarifinde öncelikle patlıcanları uzunlamasına tam ortadan ikiye keselim. Patlıcanların içini kenarlarda ortalama 2 cm kalarak çıkaralım. Bu patlıcanların acısını almak için tuzlu suda yirmi dakika kadar bekletelim. İyice suyunu süzelim ve kızartmak için kızgın yağa atalım. Öte yandan soğanı yemeklik doğrayalım. Zeytinyağını bir tencereye koyalım. Soğanları atalım ve pembeleşinceye kadar kavuralım. Buna salça ekleyelim. Biberleri ve domatesleri ince ince doğrayalım. Bunları ve eti ilave edelim. Karabiber ve tuz ekleyelim. Kısık ateşte pişirelim. Bu yaptığımız etli karışımı patlıcanların içine koyalım. Patlıcan ve karışımın üzerine de kaşar rendeleyelim. Kırmızı biberi doğrayalım ve peynirlerin üzerine dizelim. Fırını 180 derecede hazırlayalım. Yemeğimizi fırına verelim ve pişirelim. Ardından yemeğimiz sunuma hazır.
 
Patlıcan kayığı tarifi uğraştırıcı gibi görünse de bilhassa kişi sayısının az olduğu zamanlarda tercih edilebilecek bir tariftir.

Sebze Yemekleri Tarifi

Yeni Tarifler Popüler Tarifler