Ara

Biber Sote Tarifi

Biber Sote Tarifi, Biber sote nasıl yapılır, kısaca sizinle paylaşalım. Bu tarif oldukça kolay ve birçok zaman diliminde tercih edilecek bir tariftir.

Biber Sote Nasıl Yapılır?


Sote tarifi genel olarak yaptığınız soteye göre aynı tarif üzerinden ilerler. Biber sote kolay ve tüketmesi lezzetli bir sote türüdür. Biber sote nasıl yapılır, kısaca sizinle paylaşalım. Bu tarif oldukça kolay ve birçok zaman diliminde tercih edilecek bir tariftir. Ana yemeklerinizin yanına ekleyebilirsiniz. Sunumlarınızı bu tarif ile zenginleştirebilirsiniz.
 
Malzemeler:
 
500 gram sivri biber
2-3 diş sarımsak
Tuz
4 adet domates
3 çorba kaşığı zeytinyağı
 

Biber Sote Yapılışı:


Biber sote tarifinde öncelikle sivribiberleri ortalama ikişer cm uzunluğunda keselim. Derin bir tava alalım. Bunun için 3 çorba kaşığı yağ koyalım ve ardından biberleri bu yağ içerisine atıp güzelce kavuralım. Biberlerin yanmamasına özen gösterelim. Bir tarafta domateslerin kabuklarını soyup küp küp doğrayalım. Bu domatesleri biberlerin üzerine ekleyelim. Sarımsakları bir köşede dövelim ve bunları da karışımın içine ilave edelim. Son olarak tuz ekleyip on dakika kadar sote yapalım.
 
Biber sote tarifinde dikkat edilmesi gereken durum sadece biberleri iyi sotelemek ve yakmamaktır. Onun dışında oldukça kolay bir tariftir. Üstelik zengin sabah kahvaltılarınızdan tutun da, akşam yemeklerinde ek garnitür olarak bu tarifi rahatça kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz biberlere göre de acının ne ölçüde olacağını ayarlayabilirsiniz. Farklı renkte ve özellikte biberleri kullanmak da size kalmıştır. Oldukça lezzetli ve sağlıklı bir karışım elde edebilir ve bu karışımı her zaman kullanabilirsiniz.

Sebze Yemekleri Tarifi

Yeni Tarifler Popüler Tarifler