Ara

Baharatlı Patates Tarifi

Baharatlı Patates Tarifi, Baharatlı Patates Nasıl Yapılır? Baharatlı patates nasıl yapılır size tarifini sunalım. Bu basit ve pratik olan tarif, özel zamanlarda da kurtarıcınız olacaktır.

Baharatlı Patates Nasıl Yapılır?


Patates tarifi seçtiğiniz patates yemeği ya da sunumuna göre değişiklik gösterir. Patates ile yapılan birçok farklı lezzette yemek vardır. Baharatlı patates de bunlardan biridir. Baharatlı patates nasıl yapılır size tarifini sunalım. Bu basit ve pratik olan tarif, özel zamanlarda da kurtarıcınız olacaktır.
 
Malzemeler:
 
6 adet büyük boy patates
Kimyon
4 çorba kaşığı zeytinyağı
Karabiber
Tuz
Kekik
Pul biber
 

Baharatlı Patates Yapılışı:


Pratik ve kolay olan bu yemeği yapmak içi öncelikle patatesleri kabukları soymadan yıkamamız gerekecektir. Kabukları ile birlikte patatesleri elma dilimi şeklinde keselim. Bu elma dilimi durumuna getirilmiş patatesleri yeniden yıkayalım ve suyunu güzelce süzelim. Bundan sonra patateslere yeterli gördüğümüz düzeyde tuz ekleyelim. Tüm patatesleri ellerimiz ile karıştırıp on beş dakika kadar bekleyelim. Ardından patateslerin üzerine diğer baharatlar ve zeytinyağını ekleyip bunları iyice yedirerek karıştıralım. Öte yandan fırın tepsisine yağlı bir kağıt sermemiz gerekecektir. bu tepsinin üzerine patatesleri yerleştirelim. Elli dakika adar ortalama 180 derece sıcaklıkta olan fırında patatesleri pişirelim ve sıcak olarak konuklarımıza servis edelim. Baharatlı patates tarifi gördüğünüz gibi hem kolay hem de tercih edilir bir tariftir. Bu tarifi yalnız kullanabileceğiniz gibi, belirli yemeklerin yanında da servis edebilirsiniz. Yanına köfte ekleyebilir ya da tek başına bir içeceğin yanında ara sıcak olarak sunabilirsiniz. Birçok zaman kurtarıcı bir aperatif olarak baharatlı patates tarifini tercih edebilirsiniz.

Sebze Yemekleri Tarifi

Yeni Tarifler Popüler Tarifler