Ara

Domatesli Salamlı Salata Tarifi

Domatesli Salamlı Salata Tarifi, Domatesli salamlı salata nasıl yapılır sizin için yazdık. Bu salatamızı herkesin çok seveceğine eminiz.

Domatesli Salamlı Salata Nasıl Yapılır?


Bugünlerde çeşit çeşit salatanın moda olduğunu söylemiştik. Her şefin, her aşçının, her ustanın ayrı bir salatası vardır. Bu salatalar içerdikleri şeylere göre isimlendirilirler. Bu salatımızda içerdiği salamla ünlüdür. Bu salatamızı herkesin çok seveceğine eminiz. Domatesli salamlı salata tarifini sizin için hazırladık. Domatesli salamlı salata nasıl yapılır sizin için yazdık. İşte domatesli salamlı salata:

Malzemeler:

Bir kase yoğurt
150 gr. iri kırmızı biber (değişik renklerde de olabilir)
Bir paket aç bitir salam
15-20 tane kornişon turşu
Yarım yemek kaşığı limon
Yarım kaşık hardal
2 su bardağı mayonez
Taze soğan, fesleğen
10 adet domates
Bir göbek marul
Çeşitli baharatlar
Tuz


Domatesli Salamlı Salata Yapılışı:


Önce geniş bir kap alıyorsunuz önünüze. Bir kase yoğurdunuzu bu kabın içine boşaltıyorsunuz. Karışımın içine 2 su bardağı mayonez eklenmesi gerekiyor bu noktada. Mayonezle yoğurdu karıştırdıktan sonra yarım kaşık hardalı da ekleyin karışımınıza. Daha sonra bu karışıma ince ince kıydığınız taze soğan ve fesleğenleri dökün. Soğan ve fesleğenler kapta iyice ölene dek karıştırın karışımı. Kornişon turşuları da ince ince doğrayarak karışımınıza dökün. En son biberlerinizi ve salamları ince ince doğrayıp bir tavada kızartın. Bu kızarttığınız şeyleri karışımınıza ilave edin. Çeşitli baharatlar da eklendikten sonra karışım tamam olacaktır. Sona yaklaşıyoruz. Şimdi sıra 10 tane domatesi ortadan kesip içlerine bu karışımları doldurmakta. Karışımları domateslere doldurduktan sonra, domateslerin çevresini marullarla süsleyin. Domatesli salamlı salatanız hazır. 

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler