Ara

Çarşı Salatası Tarifi

Çarşı Salatası Tarifi, İşte çarşı salatası nasıl yapılır tarifi ile karşınızdayız. diyet yapan hanımlar için salata çeşitliliği önemli oluyor, çarşı salatası tarifini bu yüzden hazırladık sizler için.

Çarşı Salatası Nasıl Yapılır?


Günümüzde çeşit çeşit salatalar türedi. Bu sıcak yaz günlerinde pek çok bayan bu salataları diyet öğünü olarak kullanıyorlar. Bu yüzden diyet yapan hanımlar için salata çeşitliliği oluşması çok önemli oluyor. Çarşı salatası da bu salatalardan biri aslında. Çarşı salatası tarifini bu yüzden hazırladık sizler için. İşte çarşı salatası nasıl yapılır tarifi ile karşınızdayız.

Malzemeler:

1 kırmızı lahana
3 yaprak beyaz lahana
1,5 kuru soğan
1 yeşil biber
2 sap maydanoz
2 havuç
2 yaprak tere
2 yaprak roka
Yarım çay bardağı sirke
İki yemek kaşığı zeytinyağı
1 konserve mısır
15 adet kornişon turşu
4 yaprak marul


Çarşı Salatası Yapılışı:


Önce bütün lahanaları, renklerine bakmayın çünkü hepsi karışacak, ince ince kıyıyoruz, doğruyoruz ve bir kaba koyuyoruz. Onların üstüne, aldığımız iri soğanları yine lahanalar gibi olabilecek en küçük şekilde doğruyoruz. Bütün bunlardan sonra soğanları ve lahanaları karıştırıyoruz. Bu karışımın üstüne doğradığımız tereyi ve rokayı de koyuyoruz. Havuçları rendeledikten sonra, süs olması için görüntünün en üstüne döküyoruz. Bu karışıma şu vaziyetteyken zeytinyağı ve sirke gezdiriyoruz. Biberleri ve maydanozları aynı anda, aynı tahtanın üzerine kesmek salataya hoş bir aroma verecektir. Bunu da havucun üstüne döktükten sonra yapmamız gereken çok az şey kalmış oluyor. Mısırlarımızı tabağın kenarına güzelce diziyoruz, ve süslü bir şekilde salatanın üzerine döküyoruz. Kornişonları da küp küp keserek onlarla da salatayı süslüyoruz. En son salatanın etrafını, ince kıyılmış marullarla süslüyoruz. İşte salatamız hazır…

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler