Ara

Börülce Salatası Tarifi

Börülce Salatası Tarifi, Lezzetli börülce salatası nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, yazıyı okumaya devam ediniz. Bu inanılmaz lezzetli ve harika salatayı yapmanız artık çok kolay.

Börülce Salatası Nasıl Yapılır?


Börülceler en güzel yaz sebzelerindendir, fasulyenin kardeşidir. Şöyle bir börülce kavurup yemek lafı da bütün hanelerde meşhurdur. Elbette yemeğinden başka, börülcenin bir de lezzetli mi lezzetli salatası vardır. Börülce salataları tarifleri günümüzde oldukça popülerdir. Börülce salatası tarifi için hazırladık biz de bu yazıyı. İşte, lezzetli börülce salatası nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, yazıyı okumaya devam ediniz.  

Malzemeler:

Yarım kilo börülce
2 adet domates
1 adet soğan
1 adet yeşil soğan
1 adet maydanoz
Yarım konserve süt mısırı
4 diş sarımsak
Limon suyu
Nar ekşisi
Zeytinyağı

Börülce Salatası Yapılışı:


Bu inanılmaz lezzetli ve harika salatayı yapmanız artık çok kolay. Yapmanız gereken şey pazara çıkmanız, bir kilo en tazesinden ve kılçıksızından börülce almanız olacaktır. Eğer elinizde börülce varsa başlıyoruz. Börülcelerimizi önce yıkıyoruz ve 2’şerli parçalara ayırıyoruz. Eğer börülce kılçıklı ise, börülceyi kılçıklarından da ayırmamız gerekiyor ki salataya kötü bir lezzet vermesinler. Börülcelerimizi bölüp ayırdıktan sonra onları haşlamaya koyuyoruz. Börülceleri yarım saat haşlıyoruz çünkü çok haşlanırsa, salata için uygun kıvama gelmekten uzaklaşır. Salatamızda börülceler taze ve diri olmalıdır. Börülceleri haşladıktan sonra onları hemen suya tutuyoruz ki tazeliklerini kaybetmesinler. Daha sonra salatamız için biraz domates, taze ve kuru soğanı kavuruyoruz aynı anda. Hepsi de hafif çiğ kalmalı. En son, maydanozları da karışıma kıydıktan sonra, yarım konserve mısırı salata karışımımız içine döküyoruz. Salatamıza en son 4 diş sarımsak, limon suyu, nar ekşisi ve zeytin yağı ekledikten sonra, salatımız artık hazır. Afiyet olsun!

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler