Ara

Biberli Piliç Salatası Tarifi

Biberli Piliç Salatası Tarifi, Biberli piliç salatası nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız okumaya devam ediniz. Biberli piliç salatası için önce 2 adet tavuk göğsünü geniş, hava alan bir tencerede 45 dakika pişiriyoruz.

Biberli Piliç Salatası Nasıl Yapılır?


Hanımlar olarak formumuza dikkat etmek istiyorsak elbette bunun yolu beslenme düzenimizden geçiyor. Beslenmemize oldukça dikkat etmeli, fit kalmak istiyorsak sağlıklı besinler tüketmeliyiz. Bunun için elbette doğru yol piliç salatası tarifleri uygulamaktır. Bizde bu yazımızda biberli piliç salatası tarifinden bahsettik. Biberli piliç salatası nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız okumaya devam ediniz.  

Malzemeler:

Bir paket tavuk göğsü
1 adet konserve közlenmiş kırmızı biber
3 adet acısız yeşil biber
2 sap maydanoz
2 sap dereotu
Salatanın alacağı ölçüde kornişon turşu
Bir kase yoğurt
Kimyon
Pul biber
Karabiber
Tuz
Bir adet limon
Yarım yemek kaşığı zeytinyağı

Biberli Piliç Salatası Yapılışı:


Evet, artık evde restoran lezzetlerini aratmayacak lezzette salatalar yapmak çok kolay. Biberli piliç salatası için önce 2 adet tavuk göğsünü geniş, hava alan bir tencerede 45 dakika pişiriyoruz. Tavuklarımız piştikten sonra onları soğumaya bırakıyoruz. Tavuklar soğuduktan sonra onları küp küp kesiyoruz ya da didikliyoruz ve bir kaba aktarıyoruz. Daha sonra bir kesme tahtasında konserve biberleri yağlarını süzdükten sonra kesmeye başlıyoruz. Aynı işlemi yeşil taze biberlerimiz içinde gerçekleştiriyoruz ve bunları da aynı kaba boşaltıyoruz. Daha sonra 2 sap dereotunu ve 2 sap maydanozu ince ince kıyıyoruz. Bunları da tavukların ve biberlerin olduğu kaseye boşaltıyoruz. Son olarak da kornişon turşularımızı kesip onları da karışıma ilave ettikten sonra, salatamızı karıştırıyoruz. En son gereken baharatları da salataya dökdükten sonra, salatının üzerinde biraz limon ve zeytinyağı gezdiriyoruz. Artık biberli piliç salatanız hazır. Salatanızı bir kase yoğurt ile servis edebilirsiniz. 

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler