Ara

Bezelye Salatası Tarifi

Bezelye Salatası Tarifi, Bezelye salatası nasıl yapılır? Bezelye Salatası tarifi için kullanacağınız tüm malzemeleri ve yapılışını bu adreste kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bezelye Salatası Nasıl Yapılır?


Şu an bezelyeli salata tarifi almak için en doğru yerdesiniz. Peki nedir bu bezelye salatası? Bezelye salatası nasıl yapılır? Bezelye Salatasının en öncelikli malzemesi bezelyedir (zaten tahmin etmesi çokta zor değil). Bezelye Salatası tarifi için kullanacağınız tüm malzemeleri ve yapılışını bu adreste kolaylıkla bulabilirsiniz. Şimdi de malzemelere bir göz atalım.

Malzemeler:

1 kg bezelye (Bezelye konservede olabilir)
150 gramlık konserve mısır
4 adet orta büyüklükte közlenmiş yeşil biber
7-8 adet kornişon turşu( salatalık turşusu )
3 sap taze soğan
 
Sosu için:

3 kaşık zeytinyağı
3 kaşık limon suyu
Yeterince tuz

Sosunu yapmak için:

Zeytinyağını, limon suyunu ve tuzu (isteğe göre biraz da nar ekşisi ekleyebilirsiniz) bi kaba koyup iyice karıştıralım.

Bezelye Salatası Yapılışı:


Bezelye salatası tarifimizde ilk önce bezelyeleri haşlayın ve suyunu süzün (eğer konserve aldıysanız haşlamanıza gerek yok ) Mısırından suyunu süzün. Kornişon salataları da küp küp doğrayın. Közlenmiş biberi ve taze soğanı ince ince doğrayın.  Derin bir kaseye bezelyeyi, mısırı, kornişon salatalıkları ve közlenmiş biberi koyup karıştırın.
Son olarak hazırladığımız sosu üzerinde gezdirin. Yiyeceğiniz her türlü yemekle hiçbir şekilde ters düşmeyen bu lezzetli salatayı ansızın gelen misafirlere karşı çok hızlı bir biçimde hazırlayabilirsiniz. Afiyet olsun.

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler