Ara

Beyaz Lahana Salatası Tarifi

Beyaz Lahana Salatası Tarifi, Beyaz lahana salatası nasıl yapılır öğrenmek için öncelikle malzeme listemize ve salatanın nasıl yapıldığına bakmamız gerekiyor.

Beyaz Lahana Salatası Nasıl Yapılır?


Lahana denilince bazılarımız duyar duymaz yemekten kaçar. Ama şimdi vereceğimiz beyaz lahana salatası tarifi hem lezzetli hem çok doyurucu. Bir salata bir insanı nasıl doyurabilir? Beyaz lahana salatası nasıl yapılır öğrenmek için öncelikle malzeme listemize ve salatanın nasıl yapıldığına bakmamız gerekiyor.

Malzemeler:

Bir adet güzelce yıkanmış beyaz lahana
2-3 adet havuç
7- 8 adet kabuklu ceviz ( isterseniz daha çok koyabilirsiniz)
1-2 diş sarımsak
Bir miktar zeytinyağı
Az miktarda tuz

Sosu için:

4 veya 6 yemek kaşığı yoğurt
2- 3 yemek kaşığı mayonez

Beyaz Lahana Salatası Yapılışı:


Bu Salata tarifimizde öncelikle büyük seçtiğimiz beyaz lahanamızı birkaç dakika suda bekletip ardından süzüyoruz. Lahanamızı ince ince bir çok parçaya böldükten sonra içimizde lahananın canlı görünmediğiyle ilgili bir şüphe kalırsa tuzla biraz ovabiliriz. Daha çok tuzla ovalarsanız lahananız daha fazla sertleşecektir. Havuçlarımızı ince olmayacak şekilde rendeledikten sonra zeytinyağı, ezdiğimiz sarımsağımız, bir miktar limon ve cevizlerimiz ile birlikte karıştırıp lahanayı koyduğumuz kaba döküyoruz ve karıştırıyoruz. Diğer kaba mayonez ile yoğurdu koyup karıştırıyoruz. İyice karıştıktan sonra salatamızın üzerine döküp tabağımıza yayıyoruz. Beyaz lahana salatası tarifi işte bu kadar kolay. Sağlığınız açısından oldukta faydalı olup hem lezzetli hem de masanızda güzel görüntüsüyle önyargılı olanların bile mutlaka denemek isteyeceği bir lezzet olacaktır. Afiyet olsun. 

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler