Ara

Barbunya Salatası Tarifi

Barbunya Salatası Tarifi, Barbunya salatası nasıl yapılır diyorsanız şimdi sizlere en leziz barbunya salatası tarifini veriyoruz.

Barbunya Salatası Nasıl Yapılır?


Birazdan anlatacağımız Barbunya salatası tarifine hayran kalacaksınız. Belki de en çok bilinen bir kaç salata tarifinden birisidir. Taze sebzelerden oluşması ve görüntüsü ile bir lezzet şölenidir. Barbunya salatası nasıl yapılır diyorsanız şimdi sizlere en leziz barbunya salatası tarifini veriyoruz.

Malzemeler:

400 ila 500 gram taze, ayıklanmış barbunya (Kişi sayısına göre arttırabilirsiniz.)
10-15 dal taze maydanoz
4- 5 adet taze soğan (İsterseniz ekstra bir adet kuru soğan koyabilirsiniz.)
Birkaç adet közlenmiş kırmızıbiber
200 ila 400 gram kadar haşlanmış mısır
7 ila 10 adet kornişon
Sızma zeytinyağı
Arzu ettiğiniz miktarda tuz ve limon

Barbunya Salatası Yapılışı:


Barbunya salatasının hazırlanışında, barbunyaları parçalanmamasına dikkat ederek orta ateşte bir süre haşlıyoruz. O haşlanırken, hızlıca taze soğan ve maydanozumuzu dilimliyoruz.  Servis tabağımızı çıkartıp sırasıyla malzemelerimizi barbunyalar tabağın her yerinde bulunacak şekilde yerleştiriyoruz.  Közlediğimiz biberleri küp küp doğrayarak hazırladığımız tabağın köşelerine yerleştiriyoruz.  Tabağımızda sadece barbunya varmış gibi görünmemeli. Kuru soğan bu noktada derdimize derman oluyor. Bir baş soğanı doğrayıp kavurduktan sonra yeşillikler ile birlikte barbunyaları harmanlıyoruz. Yağı ve limonu tabağın her yerinde gezdiriyoruz. Barbunyalarımızın parçalanmaması için isterseniz kısa bir süreliğine buzluğa koyup tekrar alabilirsiniz. Yemeğimiz hazır. En son da tuzunu serptikten sonra barbunya salatamız afiyetle yenmeye hazır hale geliyor.  Afiyet olsun. 

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler