Ara

Bakü Güzeli Tarifi

Bakü Güzeli Tarifi, Şimdi bakalım Bakü güzeli nasıl yapılır? Bakü güzeli tarifinin insanın hayatta bir kere de olsa tatması gereken salata tarifi olduğunu düşünüyoruz.

Bakü Güzeli Nasıl Yapılır?


Seveceğinizi düşündüğümüz Bakü güzeli tarifinin insanın hayatta bir kere de olsa tatması gereken salata tarifi olduğunu düşünüyoruz. Hem malzemeleri bakımından yapımı çok zor değil hem de tadı normal bir salatadan daha ferahlatıcı. Şimdi bakalım Bakü güzeli nasıl yapılır?

Malzemeler:

300 ila 500 gram aralığında tavuk göğsü ( misafirlerinize oranla arttırabilirsiniz)
1 adet dolmalık biber
Bir miktar dereotu
Bir adet haşlanmış yumurta
1 diş taze sarımsak
3- 4 kabuklu ceviz ve bir su bardağı su
Koku vermesi açısından bir miktar reyhan
Bir kaşık mayonez
İstediğiniz kadar tuz
İsterseniz üzerine biraz karabiber
1 adet domates

Bakü Güzeli Yapılışı:


Bakü güzeli tarifi yapılması kolay bir tarif demiştik. Şimdi tarifimizin yapılışını anlatmaya başlayabiliriz. Tavuk göğüslerini kesmek için ilk önce suda biraz haşlayıp ince ince kıyıyoruz.  Kabuklu cevizlerimizi kabuklarından çıkardıktan sonra biber, sarımsak ve reyhanı ince ince kıyıp üzerine ilave ediyoruz. Haşlanmış yumurtamızı da kabuğundan çıkardıktan sonra dilimleyerek en üste onu ilave ediyoruz.  Tuz ile biberi de göz kararı döktükten sonra mayonezi de şeklini bozmayacak şekilde döküyoruz. Domatesin kabuğunu soyup üzerinde süs olarak kullanıyoruz. İsterseniz buzdolabında bir süre bekletebilirsiniz isterseniz çok az bir miktar ısıtabilirsiniz. Seçim size kalmış. Memnun olacağınızdan eminiz. Afiyet olsun.

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler