Ara

Amerikan Salatası Tarifi

Amerikan Salatası Tarifi, Amerikan Salatası Nasıl Yapılır? Amerikan salatası nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, vereceğim malzemelere ve yapılış sırasına uymanız, sofranızda mükemmel bir salata olacağının habercisi olacaktır.

Amerikan Salatası Nasıl Yapılır?


Herkese iyi günler dilerim. Bugün sizlere Amerikan salatası tarifi vereceğim. Bu salata tarifi birçoğumuzun daha önce muhakkak duyduğu salatalardan biridir. Amerikan salatası nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, vereceğim malzemelere ve yapılış sırasına uymanız, sofranızda mükemmel bir salata olacağının habercisi olacaktır. Başlıyoruz, kolay gelsin.

Malzemeler:

4-5 adet büyük boy patates
2 kap dolusu (sizin sevdiğiniz) yeşillik
4-5 adet ekşi salatalık turşusu
2 dolu yemek kaşığı haşlanmış mısır
2 diş doğranmış sarımsak
1 kaşık dolusu mayonez
5-6 yemek kaşığı yoğurt
Çok az tuz

Amerikan Salatası Yapılışı:


Patateslerimizi güzelce yıkadıktan sonra, patatesleri haşlanmaya hazırlamak için küp küp doğruyoruz. Doğrama işlemimiz bittiğinde büyükçe bir tencereye su doldurup bir miktar tuz atarak patateslerimizi haşlama işlemine geçiyoruz. Haşladığımız patateslerimizi soğumaya bırakıyoruz. Bir süre soğumasını beklediğimiz patateslerimizi temiz bir kaba alıp içine garnitür, mısır, küp küp doğradığımız ekşi salata turşularını, iki diş sarımsağı ve Amerikan Salatasında olmazsa olmaz mayonezi atıyoruz ve karıştırıyoruz. Malzemelerimizi karıştırdıktan sonra içerisine 5 6 yemek kaşığı yoğurt ve bir miktar tuz atıp tekrar karıştırıyoruz. Amerikan salatası tarifimiz bu kadar. Elinize sağlık. Geriye sadece servis tabağına koyup masanın yolunu tutmak kalıyor.  Afiyetle yemeniz dileğiyle, hoşçakalın.

Not:  Taze tüketmeniz, mısırların bozulmaması açısından önemlidir. Eğer bir süre sonra yiyecek iseniz bir kaseye koyup üstünü strech film ile kapatmayı unutmayın.

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler