Ara

Akdeniz Usulü Yumurta Salatası Tarifi

Akdeniz Usulü Yumurta Salatası Tarifi, Akdeniz Usulü Yumurta Salatası Nasıl Yapılır? Hangi salatayı yapmalıyım diye soranlara, Akdeniz usulü yumurta salatası nasıl yapılır tarifini gönül rahatlığıyla gösterebilirsiniz.

Akdeniz Usulü Yumurta Salatası Nasıl Yapılır?


Bazı yiyecekler vardır ki alternatifleri, örnek alındıklarından daha güzel olabilir.  Bu salatamız da tam o yiyeceklerden birisi. Bugün sizlere Akdeniz usulü yumurta salatası tarifi vereceğiz. Kolay gelsin. Hangi salatayı yapmalıyım diye soranlara, Akdeniz usulü yumurta salatası nasıl yapılır tarifini gönül rahatlığıyla gösterebilirsiniz.

Malzemeler:

4 ila 6 yumurta
3 adet hafif sert domates
Zeytinyağıyla aranız iyiyse 3,5 eğer pek aranız yok ise 2 yemek kaşığı
1 adet doğranmış soğan
1-2 diş dövülmüş sarımsak
Sarı, kırmızı, yeşil biber miktarlarını kendi zevkinize göre seçebilirsiniz (Tercihen 1’er 2’şer)
Çeyrek su bardağı su
1.5 yemek kaşığı fesleğen
Üzerine serpmek için de biraz tuz ve karabiber

Akdeniz Usulü Yumurta Salatası Yapılışı:


Yağımızı tavada kızarttıktan sonra soğan sarımsak ve biberleri 10-15 dakika kadar sote ediyoruz. Yumurtalarımızı sotemiz biraz yumuşadıktan sonra üzerlerine kırıp tuzu ve karabiberi üzerlerine eşit ölçüde serpiyoruz. Tuzu fazla kaçırmamaya özen göstermeliyiz. Bir buçuk yemek kaşığı suyumuzu ekliyoruz. Akdeniz usulü yumurta salatası tarifimizde olan önemli bir detay, domatesleri ince ince doğradıktan sonra yumurtalarımız pişene kadar, domateslerimizi de çevirerek pişiriyoruz. Üzerine fesleğen serpmeniz Akdeniz usulü yumurta salatasının tadını daha da güzelleştirecektir. Deneyimlerimize göre sıcakken yemeniz daha makul olacaktır. Salata tarifimizi yumurtayı haşlayarak yapmadığımız için soğuduğunda lezzetinden biraz ödün verebilir.  Not: Nane veya başka bir baharat da deneyebilir ve hoşunuza giderse bizimle paylaşabilir ve bu lezzete hepimizin ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Afiyet olsun.

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler