Ara

Havuçlu Mozaik Tarifi

Havuçlu Mozaik Tarifi, Havuçlu Mozaik Nasıl Yapılır? Tarifimizi evinizde çok kısa bir sürede uygulayıp hemen servis edebilirsiniz. İşte bu havuçlu mozaik nasıl yapılır inceleyelim.

Havuçlu Mozaik Nasıl Yapılır?


Favori tatlısı mozaik pasta olanlar için bir diğer alternatif mozaik tarifi de havuçlu mozaik tarifi olacaktır. Bu tarifi evinizde çok kısa bir sürede uygulayıp hemen servis edebilirsiniz. İşte bu havuçlu mozaik nasıl yapılır inceleyelim.

Malzemeler:

Üzeri İçin:

Hindistan cevizi

İçi İçin:

5 tane havuç
1 paket pötibör bisküvi
50 gr tereyağı
1 çay bardağı ceviz
1 paket vanilya
½ çay bardağı süt
1 su bardağı toz şeker

Havuçlu Mozaik Yapılışı:


Havuçlu mozaik tarifi uygulanırken ilk önce havuçlar yıkanır ve ince bir şekilde rendelenir. İsterseniz rendelemek yerine robotla da çekebilirsiniz. Daha sonrasında bu havuç parçaları bit tencereye belli miktarda şeker de eklenerek konulur ve havuçlar suyunu çekene dek pişirilir. Piştikten sonra altı kapatılır ve birkaç dakika bekletilir. Bu esnada bisküvileri birkaç parça haline getirmemiz gereklidir, bu yüzden bisküviler aynı ölçülerde bölünür. Pişirilen havuçlar bu sefer de bisküvi parçaları ile başka bir kap içerisinde karıştırılır. Bu karışım üstüne vanilya, süt, ceviz ve de eritilmiş tereyağı da ilave edilir. Sonrasında bu karışımlar güzelce harmanlanır. Ardından streç folyo ile sarılıp bir kalıba konulur. Yaklaşık yarım saat boyunca da dondurucuda bekletilir. Bu süre geçtikten sonra çıkarılan havuçlu tatlı elimizdeki malzemeler yardımı ile süslenir. Süsleme işlemi bittikten sonra dilim dilim kesilir. Servis edilirken isteğe bağlı olarak çikolata sosu da dökülebilir.

Pasta Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler