Ara

Çikolata Sufle Tarifi

Çikolata Sufle Tarifi, Çikolata Sufle nasıl yapılır için sizin ve misafirleriniz için sevebilecekleri güzel bir tarif bulunmaktadır. Sufle tarifi için güzel bir çalışmayı sağlayabilirsiniz.

Çikolata Sufle Nasıl Yapılır?


Çikolata kullanılarak birçok tarif kullanılabilir ve hazırlanabilir. Bunlar arasında da çikolata sufle tarifi de yer alıyor. Çikolata Sufle nasıl yapılır için sizin ve misafirleriniz için sevebilecekleri güzel bir tarif bulunmaktadır. Sufle tarifi için güzel bir çalışmayı sağlayabilirsiniz.

Malzemeler:

2 tane yumurtanın beyazı
100 gram krema
Pudra şekeri 4 çorba kaşığı
Çikolata sufle hamuru ( daha önceden hazırlanmış)


Çikolata Sufle Yapılışı:


Tarifin ilk başlangıcında, yumurtamızı alıyor ve beyazını güzelce çırparak köpürtüyoruz. Alacağınız kıvam koyu olmalıdır. Böylece koyu kıvamı gördüğünüzde üzerine çikolata sufle hamurunu ekleyebilirsiniz. Kabınıza göre eklemeyi yapabilirsiniz. Her kullanılan kaba göre farklı miktar eklenebilir. İsterseniz göz kararı da bir yol bularak, tamamlamanız mümkündür. Çikolata suflenin oluşumu için her birini çok iyi bir şekilde karıştırmalısınız. Eğer istiyorsanız sufle kabı üzerine tereyağı ekleyerek yağlama imkanınızda vardır. Ayrıca toz şekeri de ekleyerek, kenarlara yapışmasını önleyebilirsiniz. Sufle hamurunun miktarı çok olmasın ve alt miktarlara göre belirleyin. Aynı zamanda taşacak derecede doldurulmamalıdır ve pişerken taşma payı da bırakılmalıdır. Fırında 250 derecede 15 dakika kadar pişirebilirsiniz. Piştikten sonra yapmanız gereken, pudra şekeri, kaymaklı dondurma ve krema ile birlikte servis yapabilirsiniz. Süsleme isterseniz Hindistan cevizini suflenizin üzerine ekleyebilirsiniz. Ayrıca ufak ufak dilimlenmiş meyve parçalarını da suflenize ekleyebilirsiniz. Eğer iyi bir lezzet arıyorsanız, kendi damak tadınıza göre de suflenize ekleme yapmanız mümkündür.

Pasta Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler