Ara

Çikolata Soslu Pasta Tarifi

Çikolata Soslu Pasta Tarifi, Çikolata Soslu Pasta Nasıl Yapılır? Evlerinizde mutfağınıza geçerek, çikolata soslu pasta nasıl yapılır diye buradaki tarifi adım adım uygulayabilirsiniz. Çeşitli süslemeleri yapabilir ve içerisini daha da zenginleştirebilirsiniz.

Çikolata Soslu Pasta Nasıl Yapılır?


Güzel bir çikolata soslu pasta hazırlamak ve bunu zenginleştirmek için iyi bir tarif bulunuyor. Bu yüzden evlerinizde mutfağınıza geçerek, çikolata soslu pasta nasıl yapılır diye buradaki tarifi adım adım uygulayabilirsiniz. Çeşitli süslemeleri yapabilir ve içerisini daha da zenginleştirebilirsiniz. Güzel bir çikolatalı pasta tarifi için birçok seçeneğiniz bulunuyor.

Malzemeler:

Tereyağı 1 yemek kaşığı
Şeker 7 yemek kaşığı (miktara göre ayarlanabilir)
Ceviz içi toz halinde 1 su bardağı kadar
1 paketten daha az pötibör bisküvi
1 paket Hindistan cevizi 50 gramlık
1,5 kilogram havuç ya da elma

Üzeri kısmı için:

Çikolata sosu yarım paket
Süt tarif miktarına göre


Çikolata Soslu Pasta Yapılışı:


Önceliğimizi havuçlar ya da seçiminize göre elma ile yapabilirsiniz. Havuç ile devam edersek her birini soyun ve rendeleyin. Ardından orta halli bir tencereyi ocağa alarak, içine tereyağı, şeker ekleyip suyunu çekene kadar pişirmemiz gerekiyor. Devamında ise cevizlerimizi ve bisküvileri ufak ufak ederek, içerisine atarak karıştırmaya devam etmeliyiz. Karıştırdıktan sonra altını kapatabilirsiniz. Çikolata soslu pastamızın kek kalıbını streçle kaplamalısınız. Taban kısmı ise Hindistan cevizler ile doldurulmalıdır. Bunun üzerine havuçlu karışımı güzelce dökmeli ve yerleştirerek buzdolabına kaldırmalıyız. Ortalama 60 dakika boyunda dinlenmesi gerekiyor. Servis tabağına koyacağınız zaman ters çevirin ve öyle koyun. Böylece otomatik olarak üzerinde Hindistan cevizleri olacaktır. Çikolata sosunu da tarife göre hazırlayıp, pastanızın üzerine ekleyebilirsiniz.

Pasta Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler