Ara

Beyaz Çikolatalı Muzlu Rulo Tarifi

Beyaz Çikolatalı Muzlu Rulo Tarifi, Beyaz çikolatalı muzlu rulo nasıl yapılır için yazının devamını okuyabilirsiniz. Tarifimizin ilk başı için tüm sos malzemelerini alın, karıştırın ve pişirin.

Beyaz Çikolatalı Muzlu Rulo Nasıl Yapılır?


Yumuşak bir lezzet olan rulo, beyaz çikolatalı muzlu rulo tarifi ile yapıldığında lezzeti harika olmaktadır. Beyaz çikolatalı muzlu rulo hazırlamak istiyor ve buna uygun olarak güzel bir el emeği vermek istiyorsanız, malzemelerinizi hazırlayabilirsiniz. Beyaz çikolatalı muzlu rulo nasıl yapılır için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Malzemeler:

Toz şeker 2 çay bardağı
4 yumurtanın sarısı
Süt 1 çay bardağı
Un 2 çay bardağı
1 kabartma tozu
Kakao 2 yemek kaşığı
4 yumurtanın akı
Un 1 yemek kaşığı
Tuz 1 fiske

Sos Malzemeleri:

1 yemek kaşığı un
Çikolata sosu 1 paket (Beyaz çikolata)
2,5 su bardağı olacak şekilde süt
Toz şeker 1 yemek kaşığı

İç malzeme için:

Muz 2 tane
Karamel sos 1 çay bardağı


Beyaz Çikolatalı Muzlu Rulo Yapılışı:


Tarifimizin ilk başı için tüm sos malzemelerini alın, karıştırın ve pişirin. Buzdolabına kaldırın. Sonrasında ise dikdörtgen bir fırın tepsisi çıkarıp üzerine pişirme kağıdı yerleştirmelisiniz. Fırça kullanarak, üzerini yağlayabilirsiniz. Bir kase alın ve burada yumurta sarısı ile birlikte şekerleri çırpın. Üzerine ise kabartma tozu ile un ekleyin. Hamur olduktan sonra 1 çay bardağı kadar alıp üzerine un ilave edin. Ardından ise sıkma torbasını içerisine yerleştirip, yağlı kağıdı ise düzensiz bir kafes yapmamız gerekiyor. Fırın içerisinde 3 dakika kadar durmalı ve kalan hamur üzerine kakao eklenmelidir. Yeni bir kap çıkarın ve yumurta akları ile az bir tuz ile çırpmalısınız. Hamurun üzerine eklemelisiniz. Hazırlamış olduğunuz kafesleri soğuduysa üzerine kakaolu hamuru eklemeli ve fırında 12 dakika kadar pişirmelisiniz. Fırından çıkarın ve kağıdı ile birlikte rulo haline gelerek sarmamız gerekiyor. Sonrasında 10 dakika kadar soğumaya bırakılmalıdır. Keki açın ve pişirme kağıdından ayırın. Her bir tarafına karamel sos ekleyin. Akabinde beyaz çikolatalı sosu sürün ve 2 adet muzu ekleyin ve yine rulo halinde sarın. Böylece, beyaz çikolatalı muzlu rulonuz hazır olacaktır. Afiyet olsun.

Pasta Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler