Ara

Ağaç Pastası (Kütük Pastası) Tarifi

Ağaç Pastası (Kütük Pastası) Tarifi, Milföy hamurundan kolay ağaç pastası (kütük pastası) tarifi, Ağaç pastası (kütük pastası) nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, aşağıdaki ağaç pastası (kütük pastası) tarifini uygulayabilirsiniz.

Ağaç Pastası (Kütük Pastası) Nasıl Yapılır?


Pasta modellerinden bir tanesi de ağaç pastası (kütük pastası) oluyor. Çok güzel bir tarif ile damak zevkleri yine zenginleştirilebilir. Buna uygunda birçok seçeneğinde olduğunu söyleyebiliriz. Ağaç pastası (kütük pastası) nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, aşağıdaki ağaç pastası (kütük pastası) tarifini uygulayabilirsiniz.

Malzemeler:

Milföy Hamuru 500 ya da 600 gram
250 gram tereyağı, üzerine ise 50 gram
Süt Reçeli 400 gram
Ceviz yarım bardak

Çikolata Sosu Yapmak İçin:

20 gram tereyağı
20 gram süt
Pudra şekeri 1 yemek kaşığı
100 gram bitter çikolata


Ağaç Pastası (Kütük Pastası) Yapılışı:


Güzel bir biçimde milföy hamurumuzdan başlıyoruz. Bunun içinde 1 ya da 2 santim kalınlığı olacak şekilde ince şeritler halinde kesmeliyiz. Kestikten sonra 200 derece sıcaklık içerisine fırına atalım. Pembeleşene kadar pişmesi gerekiyor. Şimdi bir kap alın ve tereyağı ile süt reçelimizi mikser içerisinde çırpmamız gerekiyor. Elde edeceğimiz kıvam yoğun ve akışkan olmalıdır. Düz bir masa üzerine streç filmleri birkaç kat olarak dizmelisiniz. Bunun ardından da milföy çubuklarını birkaç adet sıra ile yerleştirelim. Üzerlerine krem dökerek yine çubuk dizip üzerine yine krem ekleyelim. Bu işlem bittikten sonra streç film ile bastıralım ve rulo biçimi alması için sarmaya başlayalım. Düzgünce akmaması ve dağılmaması için sıkalım. 1 gece boyunda dolapta beklemelidir. Sonra streç film içerisinde yer alan krema içerisine 50 gram tereyağını ekleyin ve çırpmaya başlayın. Akışkan bir kıvam olmamalıdır. Sonra ağaç pastası (kütük pastası)nın üzerine sürelim ve cevizlerimizi de üzerine serpiştirelim. Sonrasında ise çikolatamızı üzerine yayalım, Bıçak yardımıyla pastamıza kütük şekli vermeye çalışalım.

Pasta Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler