Ara

Acıbademli Vişneli Pasta Tarifi

Acıbademli Vişneli Pasta Tarifi, Acıbademli Vişneli Pasta Nasıl Yapılır? Acıbademli vişneli pasta nasıl yapılır konusu zor değildir. Kolay bir biçimde zahmete girmeden güzelce tamamlayabilirsiniz. Tamamlandığında da sevdikleriniz ile birlikte tüketebilirsiniz.

Acıbademli Vişneli Pasta Nasıl Yapılır?


Her zaman ağızda güzel lezzetler bırakan pastalar bizler için önemlidir. Doğum günleri, özel günler ya da canınız istediği zaman acıbademli vişneli pastayı kendi elleriniz ile yapabilirsiniz. Acıbademli vişneli pasta nasıl yapılır konusu zor değildir. Kolay bir biçimde zahmete girmeden güzelce tamamlayabilirsiniz. Tamamlandığında da sevdikleriniz ile birlikte tüketebilirsiniz.

Malzemeler:

Vişne 800 gram
Un 150gram
Acıbadem Kurabiyesi 100 gram
Kakao 2 tatlı kaşığı
Yumurta 1 adet
100 gram pudra şekeri
6 yaprak jelatin
100 gram margarin
1 tutam tuz
Kremşanti 250 ml.
2 yemek kaşığı vişne suyu
Taze kutu peynir 500 gram


Acıbademli Vişneli Pasta Yapılışı:


Acıbademli vişneli pasta tarifimizin ilk yapılışı olarak, 75 gram miktarındaki acıbadem kurabiyemizi ufalamamız gerekiyor. Bunun ardından ise bir kap alın ve 1,5 tatlı kaşığı kakao, un, 25 gram pudra şekeri, 1 tutam tuz, margarin ve yumurta ekleyin. Her birini yoğurun ve güzel bir kıvamda hamur hazırlayın. Hazırlamış olduğunuz bu hamuru, folyoya güzelce sarın ve 60 dakika kadar buzdolabında bekletmelisiniz. Vakit dolduğunda ise acıbadem vişneli pastamızı yapmak için hamuru daha önceden unladığınız tezgaha 26 santim olacak şekilde açmanız gerekiyor. Kelepçeli bir kap içerisinde yerleştirin ve çatalla delme işlemi yapın. Ardından fırınınızı hazırlayın ve sıcaklığı 200 dereceye getirerek, 15 dakika kadar pişirilmelidir. Vişneleri alın ve sap ile çekirdeklerinden arındırın. Ardından jelatinleri de soğuk su içerisinde ıslatmalısınız. Vişnelerimizi 400 gramını ise püre olana kadar ezin. Pudra şekerini, taze kutu peyniri ve vişne suyunu ise bir arada karıştırmanız gerekiyor. Bunların ardından jelatini alın ve sıkarak eritin. Vişneli karışım içerisine atın. Tüm bunları buzdolabına yerleştirin. Krema jöle kıvamını almaya başladığında ise 125 ml kremşantiyi çırpmaya başlayın ve vişnemizden 150 gram ekleyiniz. Tüm bu karışımı tartın üzerine dökün ve 180 dakika buzdolabında bekledin.  Tüm kalan kremşantiyi çırpın ve pastanın üzerine sıkın. 250 gram vişne ile 25 gram acıbadem kurabiyeleri ile de üzerine süs yapın. Kakaoyu da en son ekleyin. İşte acıbademli vişneli pasta tarifini bu şekilde yapabilirsiniz.

Pasta Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler