Ara

Su Muhallebisi Tarifi

Su Muhallebisi Tarifi, Su Muhallebisi Nasıl Yapılır? Su muhallebisi nasıl yapılır ile alakalı tüm içerikler burada bulunuyor. Farklı lezzetler peşinde koşanlar için su muhallebisi tarifine bakabilirler.

Su Muhallebisi Nasıl Yapılır?


Muhallebide sınır tanımak istemeyenler ve farklı lezzetler peşinde koşanlar için su muhallebisi tarifine bakabilirler.  Kimisine göre yeni bir lezzet olan bu tatlıyı, güzel bir emek karşılığında tamamlayabilirsiniz. Burada ise su muhallebisi nasıl yapılır ile alakalı tüm içerikler bulunuyor. Buna göre, su muhallebisi tarifini uygulayabilirsiniz.

Malzemeler:

2 su bardağı süt
2 su bardağı su
1 su bardağı şeker
Pirinç unu 3 yemek kaşığı
Nişasta yarım su bardağı kadar


Su Muhallebisi Yapılışı:


Malzemelerimizi uygun bir kıvama eriştirmek için tencereye dökmeli ve orta ateş içerisinde kaynatmaya başlamalıyız. Ocak, orta ateşte olmalıdır. Kaynayana kadar karıştırmalı ve iyi bir kıvam tutturmalısınız. Bunun ardından ise yapmanız gereken diğer yol ise kullanılacak olan kalıbın ıslatılması olacaktır. Ardından muhallebiyi kalıplarınıza dökmelisiniz. İsteyenler daha ufak kalıplar içerisine de muhallebiyi dökebilirler. Genelde 6 kaselik bir tatlı çıkabilir. Buna ek olarak ta 12’ye yakın muffinlik kalıpta doldurulabilir. Buna göre de bir  ayarlama yapabilirsiniz. Bir diğer servis yolu da büyük bir borcam üzerine muhallebinin dökülmesi ve soğumaya bırakıldıktan sonra dilimlenerek servis edilmesi de olabilir. Bu yüzden su muhallebisinin servisi için çok fazla çeşit vardır. Tabi her birinde önceliğinizin muhallebinin kaynatılması bittikten sonra kaba dökülmesi ve sonrasında ılımaya bırakılmasıdır. Ilıdıktan sonra soğuması için buzdolabına kaldırabilirsiniz. Üzerinin süsü içinse, Hindistan cevizi ya da başka eklemelerde yapılabilir. 

Muhallebi ve Puding Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler